UWAGA!

Biegamy dla Huberta

 Elbląg, Biegamy dla Huberta

W niedzielę, 3 września, Bażantarnia stanie się centrum elbląskich biegów, z uwagi na startującą trzecią edycję Mistrzostw Elbląga w Biegach Przełajowych. Cel całego wydarzenia jest wzniosły, bowiem podczas zawodów trwać będzie zbiórka na rzecz rehabilitacji 3-letniego Huberta z Elbląga.

Walka o jego życie zaczęła się tuż przed narodzinami, gdy mama dowiedziała się o rzadkiej i nierokującej wadzie genetycznej. Hubercik przyszedł na świat obciążony potyliczną przepukliną mózgową, heterotopią istoty szarej, małogłowiem w przebiegu wrodzonej wady mózgowia oraz hipoplazją nerwów wzrokowych. Dziś mały elblążanin ma 3 latka i dzielnie walczy przy boku mamy. Mimo wielu przeciwności, bólu, codziennego pokonywania słabości, Hubercik zaraża uśmiechem, radością i miłością do świata i ludzi. Teraz chcielibyśmy się mu odwdzięczyć, a okazją na to będą Mistrzostwa Elbląga w Biegach Przełajowych.

Na początek odbędzie się bieg dla dzieci i młodzieży, w wieku od 0 do 16 lat. Uczestnicy wystartują w pięciu dystansach: 50, 100, 200, 300 i 400 m. Tutaj nie będzie pomiaru czasu.

Później rozpocznie się bieg dodatkowy na dystansie 5 km (jedna pętla trasy). Następnie na starcie ustawią się uczestnicy Biegu Głównego, tym razem na dystansie 10 km (dwie pętle po 5 km). Rywalizować będą na leśnych ścieżkach Bażantarni.

Biuro zawodów będzie się znajdowało w okolicach startu i mety na dużej polanie w Bażantarni. Na Biegu Głównym i Biegu Towarzyszącym na 5 km dostępne będą dwa punkty nawadniania. W obu biegach prowadzony będzie elektroniczny pomiar czasu, obsługiwany przez profesjonalną firmę pomiarową. Klasyfikacje w Biegu Głównym będą z podziałem na kobiety i mężczyzn, wraz z kategoriami wiekowymi. W Biegu Dodatkowym obowiązywać będzie tylko klasyfikacja generalna.

Wszyscy uczestnicy każdego z biegów otrzymają medale. Pamiątkowe statuetki powędrują natomiast do trzech najlepszych zawodników i zawodniczek w klasyfikacji generalnej Biegu Głównego, w jego poszczególnych kategoriach wiekowych oraz dla trzech najlepszych osób w Biegu Dodatkowym.

Program zawodów:

  • 8.30 – otwarcie biura zawodów
  • 10.00 – start Biegu dla dzieci i młodzieży
  • 11.00 – start Biegu na 5 km
  • 11.30 – wydawanie posiłków dla uczestników Biegu na 5 km
  • 12.00 – start Biegu Głównego na 10 km
  • 13.00 – wydawanie posiłków dla uczestników Biegu Głównego
  • 13.30 – dekoracja zwycięzców w kategorii Open w Biegu na 5 km oraz w kategorii Open i kategoriach wiekowych Biegu Głównego.
  • 14.00 – zakończenie imprezy.

Zgłoszenia na wszystkie trzy biegi będą przyjmowane do 30 sierpnia (środa) jedynie za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej elektronicznezapisy.pl, gdzie znajduje się regulamin imprezy. Obowiązuje limit zgłoszeń. Opłata startowa w Biegu Głównym wynosi 50 zł, Biegu Dodatkowym na 5 km 40 zł, Biegu dzieci i młodzieży 25 zł, ale istnieje możliwość wpłacenia większych kwot, które wesprą dzielnego Huberta. Regulamin imprezy dostępny jest tutaj.

Organizatorem wydarzenia jest: Stowarzyszenie „Wystarczy jeden uśmiech” w Elblągu, a współorganizatorami są: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu oraz Bartnicki Team Elbląg.

Wystarczy jeden uśmiech, MOSiR

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama