Bolesna porażka Olimpii

Elbląg, Bolesna porażka Olimpii

Mimo prowadzenia 1:0 po bramce Łukasza Pietronia Olimpia nie zdołała wywieźć punktów z Tarnobrzegu. W meczu z miejscową Siarką żółto-biało-niebiescy przegrali 1:4 (1:1). .

Początek meczu nie zapowiadał wysokiej porażki elbląskiego zespołu. W 21. minucie na listę strzelców wpisał się Łukasz Pietroń zdobywając swojego szóstego gola w tym sezonie. Piłkarz Olimpii wykorzystał podanie Radosława Stępnia i strzałem w długi róg pokonał bramkarza Siarki. Trzy minuty później żółto-biało-niebiescy powinni prowadzić 2:0. Po doskonałej akcji, kiedy obrona Siarki mogła się tylko przyglądać grze gości, Paweł Piceluk nie wykorzystał sytuacji „sam na sam” i strzelił obok bramki Karola Dybowskiego.
       Wydawało się, że olimpijczycy kontrolują grę. Niestety Siarka miała w swoich szeregach Daniela Koczona. Piłkarz tarnobrzeskiego zespołu okazał się katem Olimpii. A swój wyrok zaczął wykonywać w 38. minucie. Najpierw zaliczył asystę przy bramce Michała Żebrakowskiego. Doskonałe podanie na 5. metr i piłkarz zielono-czarno-żółtych strzałem głową doprowadził do remisu. W 43. minucie szansę na odzyskanie przez Olimpię prowadzenia miał Jakub Bojas. Zawodnik żółto-biało-niebieskich wpadł w pole karne, minął obrońcę i strzelił... ponad poprzeczkę.
       1:1 po pierwszej połowie. Wydawało się, że Olimpię stać na wywiezienie z Tarnobrzegu korzystnego rezultatu, ale na przeszkodzie stanął Daniel Koczon. Najpierw w 56. minucie na linii pola karnego ograł obrońcę gości i strzałem w długi róg pokonał Wojciecha Daniela. Trener Adam Boros zareagował natychmiast. Za Pawła Piceluka i Michała Ressela wprowadził Filipa Burkhardta i Antona Kołosowa. Niestety w 60. minucie w polu karnym Olimpii faulowany był Michał Żebrakowski i sędzia nakazał wykonać rzut karny. Do piłki podszedł Daniel Koczon i bramkarz Olimpii po chwili wyciągnął piłkę z siatki.
       Ostatni akt dramatu rozegrał się w 89. minucie. Przed polem karnym Siarki został faulowany Damian Szuprytowski. Wydawało się, że będzie to okazja do zmniejszenia rozmiarów porażki. Niestety Siarka przejęła piłkę, przeprowadziła kontrę. Michał Żebrakowski podał do Jakuba Głaza i było 4:1.
       Piłkarze Olimpii mieli w tym meczu swoje szanse bramkowe. Tuż przed końcem Damian Szuprytowski strzelił w boczną siatkę, wcześniej w 70. minucie Jakub Bojas otrzymał dobre podanie będąc na 11. metrze, ale nie trafił w bramkę.
       Wysoka porażka zabolała, bo piłkarze i kibice Olimpii po dwóch sezonach w III lidze zdążyli się odzwyczaić od takich wyników. Trzybramkową porażkę w ligowych meczach ostatni raz Olimpia odniosła w II lidze w grupie wschodniej 19 października 2013 r. kiedy przegrała na wyjeździe z Radomiakiem Radom 0:3. Taką porażkę jak dzisiejsza ostatni raz elbląscy kibice musieli oglądać 24 marca 2012 r., kiedy to Olimpia przegrała u siebie w I lidze z Arką Gdynia. Cztery bramki elbląskiemu zespołowi ostatni raz strzelił również w I lidze KS Polkowice. 4 maja 2012 r. Olimpia przegrała wówczas u siebie 3:4.

Siarka Tarnobrzeg – Olimpia Elbląg:
4:1 (1:1)
       0:1 Pietroń 21 min., 1:1 Żebrakowski 38 min., 2:1 Koczon 56. min, 3:1 Koczon 60 min. (z karnego), 4:1 Głaz 89 min.

Olimpia: Daniel - Bukacki, Kubowicz, Wenger, Maciążek, Ressel (59.Kołosow), Sokołowski, Stępień (82.Danowski), Pietroń (71.Szuprytowski), Bojas, Piceluk (59.Burkhardt)