UWAGA!

Certyfikaty WMZPN - wyróżnienie dla IV LO i szkoły sportowej

 
Elbląg, Certyfikaty WMZPN - wyróżnienie dla IV LO i szkoły sportowej
fot. nadesłana

W poniedziałek (29 października) w siedzibie WMZPN wręczano certyfikaty szkołom uczestniczącym w programie „Piłka Nożna w Szkole” pod patronatem Warmińsko-Mazurskiego Kuratorium Oświaty. Wyróżniono IV Liceum Ogólnokształcące i Sportową Szkołę Podstawową nr 3 z Elbląga.

Certyfikat Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej „Piłka nożna w szkole” przyznawany jest wyróżniającym się szkołom i placówkom oświatowym prowadzącym zajęcia sportowe z uczniami w zakresie piłki nożnej. Jakość i poziom spełniania wymagań potwierdza liczba przyznanych gwiazdek w każdym z pięciu obszarów oceny. Przedstawiciele WMZPN odwiedzili wszystkie szkoły aplikujące do udziału w programie i dokonali weryfikacji danych zawartych we wnioskach.
       Głównymi kryteriami oceny szkół był:
       1. Baza sportowa gwarantująca warunki do prowadzenia zajęć sportowych ze szczególnym uwzględnieniem piłki nożnej.
       2. Funkcjonowanie w szkołach oddziałów sportowych o profilu piłka nożna lub innych form dodatkowych zajęć sportowych o profilu piłka nożna.
       3. Prowadzenie zajęć przez wykwalifikowaną kierunkowo kadrę nauczycieli – trenerów, w tym udział nauczycieli w szkoleniach organizowanych przez WMZPN.
       4. Udział uczniów w piłkarskich rozgrywkach szkolnych, międzyszkolnych oraz organizowanych przez np. SZS, LZS, WMZPN, PZPN w tym uzyskiwanie osiągnięć i sukcesów piłkarskich.
       5. Prowadzenie ścisłej współpracy z wybranym Klubem, zrzeszonym w WMZPN, potwierdzone udziałem uczniów danej szkoły w rozgrywkach piłkarskich organizowanych przez WMZPN.
       W klasyfikacji szkół średnich, IV Liceum Ogólnokształcące w Elblągu otrzymało średnią ocenę 4,5 i wyprzedziła m.in. Liceum Ogólnokształcące w Barczewie z oceną 2,9. Warto dodać, że certyfikaty otrzymało 30 szkół z naszego województwa, ale to liceum z naszego miasta otrzymało najwyższą notę spośród wszystkich zgłoszonych do projektu. Wyróżnienie odebrał Karol Przybyła, nauczyciel wychowania fizycznego, a także trener Olimpii 2002 występującej w Centralnej Lidze Juniorów posiadający licencję trenerską UEFA Elite Youth A. To drugie w kolejności najwyższe uprawnienie trenerskiej UEFA.
       Kuratorium wyróżniło też Sportową Szkołę Podstawową nr 3 im. Polskich Olimpijczyków. Przypomnijmy, że w obu placówkach od września rozpoczął swoje funkcjonowanie Wojewódzki Ośrodek Szkolenia Młodzieży w piłce nożnej.
      

       Patronem medialnym ZKS Olimpia Elbląg jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

      
qba
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama