CLJ: Remis z ŁKS-em

Elbląg, CLJ: Remis z ŁKS-em

W minioną niedzielę (28 października) kolejne spotkanie w Centralnej Lidze Juniorów u-17 rozegrała drużyna Olimpii rocznika 2002. Tym razem przeciwnikiem był - znany w całej Polsce - ŁKS Łódź. Olimpia wróciła z punktem.

Trwa runda rewanżowa jesiennej edycji CLJ. Olimpia w każdym meczu zdobywa punkty. Zaczęło się od dwóch wygranych z drużynami z Podlasia (3:0 z Jagiellonią, 3:2 z MOSP) oraz remis z SMS-em Łódź (0:0). Nadszedł czas rewanżu z ŁKS-em, przeciwnikiem, z którym Olimpia zmierzyła się wcześniej w ramach 4 kolejki (8 września). Żółto-biało-niebiescy stracili bramkę w samej końcówcem w 79 minucie (juniorzy u-17 grają 40-minutową połowę) i musieli się pogodzić z przegraną 1:0.
       W pierwszej połowie niedzielnego spotkania optyczną przewagę miał ŁKS, ale Olimpia potrafiła kilkakrotnie zagrozić bramce gospodarzy. Najpierw ciekawym uderzeniem popisał się Wojciech Łojeczko. Do szczęścia zabrakło niewiele. Kolejna dobra sytuacja miała miejsce przy stałym fragmencie gry. Po dobrze wykonanym rzucie wolnym, w sytuacji sam na sam z bramkarzem stanął Łukasz Sarnowski, ale piłka po strzale głową minęła słupek bramki łodzian. Najlepszej okazji na strzelenie gola Olimpia nie wykorzystała w końcowych sekundach pierwszej połowy. Tuż przed gwizdkiem zapraszającym na przerwę Wojciech Łojeczko nie wykorzystał rzutu karnego.
       W drugiej połowie oba zespoły stworzyły po kilka groźnych sytuacji, jednak to znowu Olimpijczycy byli bliżej pokonania bramkarza gospodarzy, który najpierw obronił strzał zmierzający w okienko bramki Pawła Mazurka, a następnie uderzenie z rzutu wolnego Macieja Jarguza. W końcówce spotkanie świetnie spisał się bramkarz Olimpii Dawid Kapłon, który uchronił drużynę przed utratą bramki.
       Remis niewiele wnosi do ligowej tabeli. Olimpia po 11. meczach zgromadziła 13 punktów, tyle samo co ŁKS. Chcą także wiosną grać w CLJ Olimpia musi szukać punktów w kolejnych spotkaniach, tym razem z drużynami ze stolicy. W niedzielę 4 listopada Olimpia zagra na stadionie przy ul. Moniuszki z Escolą Warszawa. Mecz o godzinie 12.
       Olimpia: Kapłon - Mazurek, Grędzicki, Sarnowski, Biel, Gruz, Rogowski (Izba), Drewek (Kazimierowski), Mączkowski (Siwko), Pohlid (Jarguz), Łojeczko (Branecki)