CLJ: Sromotna przegrana Olimpii

Elbląg, CLJ: Sromotna przegrana Olimpii

Legia Warszawa potwierdziła w Elblągu formę nie dając najmniejszych szans Olimpii. Żółto-biało-niebiescy muszą się jednak szybko pozbierać, bo utrzymanie w lidze wciąż jest w zasięgu.

Mecz zapowiadany był jako spotkanie przyjaciół, ale wszystkie miłe gesty i zachowania skończyły się wraz z pierwszym gwizdkiem sędziego. Nie mogło być inaczej, obie drużyny miały swoje cele. Remis nikogo nie zadowalał, dlatego nie było miejsca na kalkulacje.
       Już w pierwszej minucie spotkania Ariel Mosór musiał faulować zawodnika Olimpii pędzącego lewą stroną boiska, za co ujrzał żółtą kartkę. W trzeciej minucie, kolejny faul i kartka, ale tym razem dla Franciszka Denisewicza z Olimpii i od razu koloru czerwonego. Pytaniem pozostaje słuszność tak surowej oceny przez sędziego głównego. Niewątpliwe faul był, ale biorąc pod uwagę zaciętość boiskową oraz fakt z ostrej gry z obu stron, czy arbiter nie powinien napomnieć Denisewicza żółtą kartką ostrzegając przy okazji oba zespoły, że każda kolejna nadmierna agresywność będzie się kończyć czerwonym kartonikiem? Ciężko ocenić.
       Olimpię czekała gra w “dziesiątkę” przez kolejne 87 minut. Do przerwy Dawid Kapłon zachował czyste konto, ale po przerwie zaczął się festiwal strzelecki Legii Warszawa. W 43. minucie dośrodkowanie z prawej strony pewnym strzałem zakończył Szymon Włodarczyk. Na 2:0 podwyższył Jakub Kwiatkowski (54 minuta). Potem kolejne cztery gole Legii, kolejno: Kajetan Sparwasser, samobój, Gabor Grabowski i ponownie Szymon Włodarczyk, który pewnie wykorzystał rzut karny.
       Zwycięstwo stołecznych 6:0 oznacza, że zostali mistrzem ligi jesiennej CLJ U-17 gr. A (nagrodą za zwycięstwo jesienią jest gratyfikacja finansowa PZPN w wysokości 25 tysięcy złotych). Dla Olimpii liga wciąż trwa. Przed podopiecznymi trenera Karola Przybyły ostatni mecz w sezonie, zaległy z Escolą Warszawa, która w pierwotnym terminie nie dojechała do Elbląga ze względu na awarię autobusu. Wciąż czekamy na podanie oficjalnego terminu meczu, ale nieoficjalnie mówi się o najbliższej niedzieli 25 listopada.
       Wygrana Jagielloni Białystok 2:0 z Polonią Warszawa w minionej kolejce oznacza, że chcą pozostać w centralnych rozgrywkach Olimpia z Escolą musi wygrać. Stołeczna drużyna bez względu na wynik, ligę jesienną zakończy na drugim miejscu.

Olimpia - Legia Warszawa 0:6

Szymon Włodarczyk 43, 80, Jakub Kwiatkowski 54, Kajetan Staniszewski 70, Maksymilian Kukałowicz 74 (s), Gabor Grabowski 79
       Olimpia: Kapłon (65’ Prokop) - Pohlid (56’ Sowizdrzał), Gruz, Kazimierowski, Mączkowski (47’ Kottlenga), Rogowski (47’ Drewek), Mazurek, Sarnowski (62’ Grędzicki), Biel (60’ Kukałowicz), Jarguz (56’ Siwko), Denisewicz

Patronem medialnym ZKS Olimpia Elbląg jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl