UWAGA!

Co warto wiedzieć przed Biegiem Niepodległości

2018-11-08
Aktualizowany 2018-11-10 09:02
 

W najbliższą niedzielę, 11 listopada, miłośnicy biegania wspólnie świętować będą setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Na trasie V Elbląskiego Biegu Niepodległości zobaczymy prawie tysiąc zawodniczek i zawodników rywalizujących w Biegu Głównym, Sztafetach oraz Małym Biegu Niepodległości - V ENDURO KID.

Ponad sześciuset biegaczy w biegu głównym oraz trzystu młodych zawodników weźmie udział w tegorocznym Biegu Niepodległości. Frekwencja tradycyjnie dopisała, a to oznacza, że w niedzielę czeka nas kolejne święto biegowe w naszym mieście. Jak informują organizatorzy – Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Urząd Miejski w Elblągu, jest jeszcze szansa startu w imprezie.
      
       Dodatkowe zapisy
       Nadal jest możliwość udziału w V Elbląskim Biegu Niepodległości. Z uwagi na duże zainteresowanie imprezą organizatorzy przygotowali 50 dodatkowych miejsc. Zapisy prowadzone będą przed biegiem w biurze zawodów, które czynne będzie w sobotę (10 listopada) w godz. 14:00-18:00 oraz w niedzielę (11 listopada) od godz. 9:00. Jeżeli w sobotę pula dodatkowych miejsc nie zostanie wykorzystana, zapisy prowadzone będę także w niedzielę w dniu zawodów. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc decyduje kolejność zgłoszeń. Wpisowe przed zawodami wynosi 50 złotych (pakiet startowy bez koszulki).
      
       Pobiegnij i pomóż Kamilowi
       Stało się już tradycją, że każda edycja Elbląskiego Biegu Niepodległości związana jest z akcją charytatywną. W tym roku pomagamy w zakupie Rower Handbike Kamilowi, który od urodzenia cierpi na rozszczep kręgosłupa i porusza się na wózku inwalidzkim. Jest aktywny społecznie i w miarę swoich możliwości sportowo. Rower handbike umożliwi mu szybsze poruszanie się po mieście i wpłynie na rehabilitację zarówno społeczną jak i sportową. Akcję charytatywną na ten cel będą prowadzić podczas imprezy wolontariusze Miejskiego Centrum Wolontariatu w Elblągu.
      
       Dystanse i trasa
       Uczestnicy V Elbląskiego Biegu Niepodległości startują na dystansie 10 km (bieg główny, trzy pętle) i w rywalizacji trzyosobowych sztafet (3 razy 3333 m). Wszyscy startują razem – o godz. 13.30. Start i meta będą zlokalizowane na ul. Teatralnej, a trasa pętli będzie biegła ulicami: Teatralną, Robotniczą, Pocztową, Rycerską, Tysiąclecia, Hetmańską, 12 Lutego, Armii Krajowej (tzw. agrafka), ponownie 12 Lutego i Teatralną (koniec 1 pętli). Przy starcie i mecie będą znajdowały się punkty z wodą. Limit czasu na ukończenie biegu wynosi 1 godzina 30 minut.
       Zobacz trasę biegu
      
       Mały Bieg Niepodległości - V ENDURO KID
       O godz. 11 wystartuje Mały Bieg Niepodległości - V ENDURO KID. Tradycyjnie są to krótkie wyścigi dla dzieci w wieku od roku do 16 lat. Uczestnicy Małego Biegu Niepodległości rywalizować będą na dystansach od 50 do 600 metrów. W zawodach weźmie udział 300 dzieci, których wcześniej zapisali rodzice. I to właśnie rodzice lub opiekunowie będą musieli przy odbieraniu numeru w biurze zawodów podpisać oświadczenie o zgodzie na start swojej pociechy. Każde dziecko, które ukończy bieg otrzyma na mecie medal, taki sam jak uczestnicy Biegu Głównego oraz posiłek.
       Szczegółowy program Małego Biegu Niepodległości w załączniku.
      
       Biuro zawodów
       Będzie się mieściło w siedzibie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Karowej 1 (hala lodowiska). Po odbiór pakietów startowych organizatorzy zapraszają już w sobotę w godz. 14-18 i w niedzielę w godz. 9-13 (pakiety dla dzieci będą wydawane do godz. 10.40). W tym samym budynku będzie mieścił się depozyt, a biegacze będą mogli skorzystać z szatni i pryszniców.

 

Zobacz plan imprezy.
      
       Pakiety, nagrody, posiłek
       Każdy uczestnik V Elbląskiego Biegu Niepodległości otrzyma pakiet startowy, a na mecie – pamiątkowy medal i posiłek. Posiłki oraz ciepłe herbata wydawane będą w budynku lodowiska Helena w pomieszczeniu obok biura zawodów. Dla najlepszych w klasyfikacji open i poszczególnych kategoriach wiekowych przewidziano nagrody finansowe (od 50 do 300 zł) oraz puchary i statuetki. Nagrody pieniężne płatne będą bezpośrednio po zakończeniu biegu w biurze zawodów. Zwycięzcy poszczególnych kategorii zobowiązani będą do wypełnienia stosownego formularza. Klasyfikacja generalna nie dubluje się z klasyfikacjami wiekowymi. Pierwsze trzy Sztafety otrzymają pamiątkowe puchary.
      
       Parkingi oraz zakończenie zawodów
       Organizatorzy apelują do kierowców o pozostawianie samochodów na parkingach przy basenie MOSiR przy ul. Robotniczej, parkingu Centrum Handlowego Zielone Tarasy, parkingu ZUS i parkingu przy PKO BP. Na czas trwania imprezy ulica Teatralna zostanie zamknięta dla ruchu. Utrudnienia w ruchu na pozostałych ulicach, po których będą biegli zawodnicy, zostaną wkrótce ogłoszone do publicznej wiadomości. Oficjalne zakończenie V Elbląskiego Biegu Niepodległości wraz z wręczaniem nagród odbędzie się w budynku Lodowiska Helena przy ul. Karowej 1. Zakończenie planowane jest na godz. 15:30.
      
       Program V Elbląskiego Biegu Niepodległości
      
       sobota, 10.11.2018
       godz. 14 -18 - wydawanie pakietów startowych – biuro zawodów
       niedziela, 11.11.2018
       godz. 9-13 - wydawanie pakietów startowych – biuro zawodów
       godz. 11-12.30 - starty do Małego Biegu Niepodległości – ENDURO KID
       godz. 13:30 - start do Biegu Głównego oraz Sztafet
       godz. 14.15 - wydawanie posiłków dla zawodników
       godz. 15:30 - dekoracja i nagradzanie zwycięzców biegu głównego oraz sztafet.
      
       Organizatorami V Elbląskiego Biegu Niepodległości są: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Urząd Miejski w Elblągu, natomiast współorganizatorem Szkoła Podstawowa nr 16. Patronat honorowy nad imprezą objął Witold Wróblewski, prezydent Elbląga.
      


       ---- artykuł promocyjny ----

      
      
Tekst i fot. MOSiR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej