UWAGA!

Co wygrał Elbląg? (siatkówka)

W czwartek 22 sierpnia odbyło się spotkanie prasowe podsumowujące V Memoriał Huberta Jerzego Wagnera. Oceniając całą pięciodniową imprezę, jeden z organizatorów - Zenon Czajkowski - oświadczył, że Elbląg zebrał najwyższe noty pod względem sędziowania i przygotowania sali spośród miast, w których Memoriał był rozgrywany.

Podobnie mówił Jerzy Mróz, prezes Fundacji Huberta Jerzego Wagnera - głównego organizatora całej imprezy: - Pod wzglądem organizacyjnym Elbląg spisał się bardzo dobrze, jestem bardzo zadowolony. Były oczywiście pewne niuanse związane np. z hotelami.
     Była to pierwsza tego typu impreza w Elblągu, gdzie mogliśmy podziwiać w akcji najlepsze drużyny siatkarskie świata. Dzięki temu możliwa była promocja miasta i hali Centrum Sportowo-Biznesowego przy ul. Grunwaldzkiej.
     - Władze miasta dostały propozycje z różnych pism branżowych, zajmujących się inwestycjami, aby umieścić halę w ich katalogach. To już świadczy o tym, że hala zaistniała w świecie branży sportowej, zaistniała w świecie inwestycyjnym, że zaczęła się przy okazji tej imprezy promować. To też jest dla nas bardzo ważne - mówią przedstawiciele władz miasta.
     W związku z planowanym remontem hali Urania w Olsztynie konieczne będzie przeniesienie VI Memoriału do innego miasta. Jest to duża szansa dla Elbląga, by stał się on gospodarzem całej imprezy. Za takim rozwiązaniem jest prezydent Elbląga Henryk Słonina, ale konieczne są jeszcze spotkania z organizatorami Memoriału, aby ustalić szczegółowe warunki współpracy. Prezes Fundacji H. J. Wagnera oświadczył, że złożył już w Warszawie odpowiednie dokumenty odnośnie VI turnieju.
     W ciągu dwóch dni cztery „elbląskie” mecze zobaczyło łącznie około 9 tysięcy osób, i to nie tylko z Polski, ale także z innych krajów, np. z Niemiec. Również frekwencja przed telewizorami była niezwykle wysoka. Obserwatorzy mówią jednogłośnie: To był hit! Najbardziej widowiskowe i zaskakujące mecze rozegrano właśnie w Elblągu. Międzynarodowy obserwator przyznał tegorocznemu Memoriałowi pięć punktów (w pięciostopniowej skali) za całość: organizację i atmosferę na wszystkich spotkaniach turniejowych.
     - Ogromny wkład w powodzenie imprezy wniósł Integracyjny Klub Sportowy „Atak”. Bez nich byśmy tego nie zrobili - mówił przedstawiciel Centrum Sportowo-Biznesowego. - Dzięki ich fachowości i obyciu z siatkówką, z przepisami międzynarodowymi, udało się stworzyć niepowtarzalne widowisko. Wdzięczność należy się także wszystkim sponsorom, za to, że umożliwili odbycie się Memoriału. Duże brawa należą się elbląskim kibicom za zachowanie podczas całej imprezy.
     Doping elbląskiej publiczności przeszedł najśmielsze oczekiwania uczestników turnieju. Gracze byli pod dużym wrażeniem. Serbska drużyna bardzo wylewnie wypowiadała się na temat naszej publiczności, gdyż rzadko się zdarzało, żeby obca publiczność im pomagała. Także zawodnicy i trener holenderskiej drużyny bardzo przychylnie mówili o kibicach: - To niebywałe. U nas, w takiej sytuacji, gdy nie gra nasza reprezentacja, było by dziesięć osób… obsługi.
     Ale nie w Elblągu. Na każdy mecz przychodziło około 2 tysięcy sympatyków siatkówki.
     - Przygotowujemy wystawę fotograficzną - zapowiada Jerzy Mróz. - Wielu ludzi robiło zdjęcia i docieramy do nich w tej chwili. Myślę, że za dwa tygodnie powinna być ona już przygotowana. Planowane jest, by była to wystawa „objazdowa”. Po tym, jak odbędzie się w Elblągu, jest bardzo dużą szansa, żeby pojechać z tą wystawą po Polsce, po różnych halach sportowych, pokazać ją w Centrum Olimpijskim w Warszawie.
Radek Śmietanko
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama