Concordia przegrała w Radomiu (piłka nożna)

Elbląg, Concordia przegrała w Radomiu (piłka nożna)

Pomarańczowo-czarni mimo prowadzenia nie byli w stanie wywalczyć w meczu z Radomiakiem choćby punktu. Gospodarze strzelili gola na wagę zwycięstwa na siedem minut przed końcem spotkania i wygrali 2:1 (0:0).

Elblążanie byli w sobotnim spotkaniu bliscy sprawienia niespodzianki. Radomiak zagrał jednak ambitnie i najpierw odrobił straty, a w końcówce przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę.
       Concordia zagrała w Radomiu tak jak zdążyła do tego przyzwyczaić. Elblążanie grali pressingiem i gospodarze mieli spore problemy z rozgrywaniem piłki. W pierwszej części gry „zieloni” ani razu nie zagrozili bramce Hieronima Zocha. Ciekawie było za to po drugiej stronie boiska. W końcówce pierwszej połowy dwa razy z dobrej strony pokazał się Mateusz Szmydt, ale najpierw piłkę po jego strzale głową obronił bramkarz miejscowych, a po minucie od straty bramki uratował gospodarzy słupek.
       W drugiej odsłonie pojedynek nadal był wyrównany. W 66 min. elblążanie zdobyli prowadzenie. Piłkę dośrodkował z prawej strony Damian Szuprytowski, a interweniujący Piotr Banasiak skierował ją do własnej siatki. Radość piłkarzy Concordii nie trwała jednak długo. Już po dwóch minutach było 1:1. Akcję miejscowych strzałem głową zakończył Piotr Wlazło. Radomiak starał się zdobyć zwycięskiego gola i udało się to na siedem minut przed końcem spotkania. Uderzenie Piotra Korneckiego obronił Zoch, ale piłka spadła pod nogi zawodnika Radomiaka, a ten trafił do pustej bramki.
       Concordia kolejny raz zagrała niezły mecz, ale tym razem wraca do domu bez punktów. Warto wspomnieć o debiucie w pomarańczowo-czarnych barwach Nigeryjczyka Rosaq'a. W najbliższym pojedynku elblążanie podejmą w niedzielę 7 października Wigry Suwałki.

Radomiak Radom - Concordia Elbląg 2:1 (0:0)

Wlazło 68, Kornacki 83 - Banasiak 66 (s)

Zobacz tabelę II ligi.

Radomiak: Banasiak - Wójcik, Dubina, Ojikutu, Derbich, Pach, Wlazło, Radecki, Kaliszewski, Odunka (70' Leandro), Prędota
       Concordia: Zoch - Lepczak, Sadowski, Sambor, Bogdanowicz, Wiercioch, Florek, Szmydt (76' Zawierowski), Zejglić (59' Rasaq), Szuprytowski (71' Drewek), Korzeniwoski

Wyniki 10 kolejki II ligi gr. wschodniej w sezonie 2012/13:

Siarka Tarnobrzeg – Olimpia Elbląg 1:1, Wigry Suwałki – Pogoń Siedlce 1:1, Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Stal Stalowa Wola 0:0, Wisła Płock – Motor Lublin 1:0, Resovia – Puszcza Niepołomice 0:0, Garbarnia Kraków – Stal Rzeszów 3:2, Unia Tarnów – Pelikan Łowicz 0:1, Znicz Pruszków – Wisła Puławy 0:2, Radomiak Radom – Concordia Elbląg 2:1.