Crossmarathon Bażantarnia 2007

Elbląg, Crossmarathon Bażantarnia 2007
(fot. Paweł Serocki)

Jedną z imprez uświetniających obchody powstania NSZZ „Solidarność” był sobotni V Crossmarathon po Bażantarnii. Na trasę biegu maratońskiego wybiegły 83 osoby, a w tym gronie aż 52 elblążan. Zobacz fotoreportaż .

Trasa maratonu prowadziła szlakami turystycznymi po lesie i nie należała do łatwych technicznie. Była jednak dobrze oznaczona i, co istotne, bezpieczna. Uczestnicy biegu mieli do pokonania siedem pętli o długości 6 km każda. Można było pobiec na takim dystansie, na jaki wystarczyło sił.
     W klasyfikacji generalnej zwyciężył Artur Pelo z miejscowości Straniec, który przebiegł dystans 42 km w czasie 2:53.12,4. Drugi na mecie Jerzy Kulczyk reprezentujący Pommerlin Fisch Tychowo uzyskał czas 3:07.49,7, a trzeci był Paweł Koryło z JW. Ślepsk w czasie 3:13.44,4. Bardzo dobre czwarte miejsce zajął elblążanin Andrzej Stefański z czasem 3:16.08,3. Całą trasę maratonu pokonało 43 mężczyzn, a w tym gronie najstarszy uczestnik, liczący 73 lata elblążanin Zdzisław Zębrzuski, 35. w klasyfikacji generalnej. Dobrym przykładem dla elbląskich zawodników short tracka był ich trener Ireneusz Borowiecki, który ukończył maraton na 15. miejscu w klasyfikacji generalnej, zajmując 5. miejsce w swojej kategorii wiekowej. W maratonie startowała też Elżbieta Statkiewicz, lekkoatletka z IKS „Atak”, wygrywając rywalizację uczestniczących w zawodach niepełnosprawnych i swoją kategorię wiekową.
     Po biegu wszystkim osobom uczestniczącym w zawodach wręczano pamiątkowe koszulki i medale, a najlepsi otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów.