Czas na finały NATI ŚGO Basket Liga

Elbląg, Czas na finały NATI ŚGO Basket Liga

Po sześciu miesiącach rozgrywek Elbląskiej Ligii Koszykówki Amatorskiej NATI ŚGO Basket Ligi do rozegrania pozostały już tylko cztery mecze. Mecze najważniejsze, bo o pierwsze i o trzecie miejsce w sezonie 2018/2019.

W drodze do finału Czarna Kobra dwukrotnie pokonała w półfinałach Normal Crew w stosunku 70:57 i 67:64 pomimo dość wyrównanych wyników cały czas kontrolując sytuację. Natomiast w drugich meczach par półfinałowych w których spotkały się zespoły ŚGO Pasłęk i Silnika od Zastawy niewiadomych było znacznie więcej. Po pierwszym półfinale wygranym przez Silnik od Zastawy różnicą 10 punktów 63:53 otwarte pozostawało pytanie, czy taka zaliczka wystarczy do wejścia do finału. Po dwóch kwartach drugiego meczu półfinałowego okazało się, że nie wystarczy. W pierwszej kwarcie Silnik od Zastawy zdołał jeszcze utrzymać status quo i remisując ją 17:17 zachowało przewagę w dwumeczu. Druga kwarta to był jednak popis gry koszykarzy z Pasłęka, którzy zdemolowali przeciwników 24:5 i z dużą nawiązką wyszli na prowadzenie w dwumeczu. W trzeciej kwarcie walka była bardziej wyrównana i tą część wygrał Silnik od Zastawy 19:17. Kropkę nad i drużyna ŚGO Pasłęk postawiła w kwarcie czwartej, którą wygrała 27:18 i weszła do finału zdobywając w dwumeczu łącznie 138 punktów przy 122 Silnika od Zastawy.
       Mecze półfinałowe rozstrzygnęły kto zagra w wielkim finale, który zacznie się 29 marca o godzinie 19:45 w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 12 w Elblągu przy ulicy Zajchowskiego. Spotkają się wtedy zespoły Czarnej Kobry – obrońcy tytułu oraz ŚGO Pasłęk – pretendenci do tego tytułu. W meczu o trzecie miejsce zagrają w ten sam dzień, ale wcześniej bo o godzinie 18:30, drużyny Normal Crew i Silnika od Zastawy.
       Aktualny terminarz rozgrywek widoczny jest tutaj.
       Zapraszamy także na pierwszy mecz finału oraz pierwszy mecz o trzecie miejsce, które rozegrane zostaną w środę, 27 marca w hali sportowej SP nr 12 w Elblągu przy ulicy Zajchowskiego. Początek rozgrywek tradycyjnie o godz. 19.
       Więcej informacji o rozgrywkach, wyniki, tabele oraz galerie zdjęć można znaleźć na stronie MOSiR-u w zakładce Nati Basket Liga.