Cztery punkty elbląskich czwartoligowców

Elbląg, Cztery punkty elbląskich czwartoligowców

Rezerwy Olimpii Elbląg wygrywały już z Błękitnymi Orneta 2:0. I na własnej skórze przekonały się, że to nie jest bezpieczny wynik. Concordia pokonała Pisę Barczewo i pozostała liderem IV ligi.

Rezerwy: stracone zwycięstwo

Po pierwszej połowie meczu z Błękitnymi Orneta rezerwy Olimpii Elbląg prowadziły 2:0. NA listę strzelców wpisali się Dominik Kozera i Łukasz Pokrywka, który wykorzystał rzut karny. Podopieczni Karola Przybyły zagrali bardzo dobre pierwsze 45. minut. Na początku drugiej części nie wykorzystali doskonałej sytuacji na podwyższenie wyniku. I... Gospodarze odpowiedzieli bramką kontaktową w 50. minucie. A w doliczonym czasie gry doprowadzili do remisu i żółto-biało-niebiescy do domu wrócili tylko z jednym punktem.

Błękitni Orneta – Olimpia II Elbląg 2:2 (0:2)

Bramki: 0:1 – Kozera (20. min.), 0:2 – Pokrywka (44. min., karny), 1:2 – Szczęśniak (50. min.), 2:2 – Kosobucki (90+2 min.)

Olimpia II: Szymonowicz – Wierzba, Begier, Baranowski, Mazurek, Winiarski (80' Kucharzewski), Łabecki, Kottlenga, Gorzycki (70' Żygielewicz), Kozera (80' Żebrowski), Pokrywka

Lider robi, to co musi

Concordia Elbląg pierwszą bramkę w meczu z Pisą Braniewo strzeliła już w 13. minucie, kiedy to bramkarza rywali pokonał Łukasz Kopka. Pomarańczowo – czarni stworzyli sobie jeszcze kilka sytuacji do podwyższenia prowadzenia, ale nie potrafili ich wykorzystać. Po bramce wyrównującej Kamila Zawalicha trzy punkty zaczęły się wymykać. I podobnie jak tydzień temu w roli głównej wystąpił Patryk Wieliczko. Jego gol w 73. minucie zapewnił Concordii trzy punkty i kolejny tydzień pomarańczowo – czarni spędzą na pierwszej pozycji w IV lidze.

Pisa Barczewo – Concordia Elbląg 1:2 (0:1)

Bramki: 0:1 – Kopka (13. min.), 1:1 – Zawalich (63. min.), 1:2 – Wieliczko (71. min.)

Concordia: Leszczyński – Lewandowski, Szawara, P. Pelc (46' Tomczuk), Bukacki, Drewek, Skierkowski, Łęcki (59' Błaszczyk), Kopka, Szmydt (87' Nestorowicz), M. Pelc (46' Wieliczko)