UWAGA!

Daj dziecku siłę, wiarę w siebie i satysfakcję

2018-10-24
13:00
 
Daj dziecku siłę, wiarę w siebie i satysfakcję

Zapraszamy dzieci na zajęcia żeglarskie. Czemu żagle? Właśnie podczas tych zajęć dzieci uczą się odpowiedzialności, nabierają wiary w siebie, pokonują swoje słabości, ćwiczą koncentracje, czerpią radość z pasji, wierzą w swoją sprawczość a także wzmacniają się, czyli hart nie tylko ciała ale i ducha.

Klub Sportowy Hart powstał we wrześniu tego roku z ramienia Stowarzyszenie Inicjatyw Rodzinnych. Sekcja żeglarska, która będzie prowadzona w ramach klubu, to kontynuacja idei projektu „Wiatr w żagle”.
       Nasza sekcja żeglarska z pewnością jest świetną propozycją dla ciekawych świata i aktywnych dzieci, oferując przy tym jednocześnie naukę oraz rozwijanie pasji. Warto podkreślić, że uczęszczając na zajęcia żeglarstwa oraz zajęcia sportowe dzieci uczą się współpracy w grupie, odpowiedzialności za siebie i innych. Żagle także kształtują charakter dzieci i zwiększają poczucie jego wartości, dzięki zabawie w wodzie, zdrowej rywalizacji, ale też pokonywaniu własnych słabości. Z naszych obserwacji wynika, że dzieci które mają na co dzień problemy z koncentracją i skupieniem w nauce, doskonale sobie radzą na zajęciach żeglarskich co pomaga im także w nauce, uczy koncentracji na zadaniu, motywuje do działania… Podobnie jest z dziećmi, które są bardzo ruchliwe, głośnie, te na żaglach odnajdują wewnętrzny spokój, skoncentrowanie na celu, a także pozytywny relaks. Uczymy dzieci pasji, kontaktu z ludźmi, spędzania aktywnego czasu, co jest najlepszą profilaktyką dla uzależnień, w tym także od tabletów, smartfonów czy komputerów. Dzieci uczą się pracy w grupie, odpowiedzialności, kompetencji społecznych, które są bardzo ważne w życiu. Nabywają nie tylko umiejętności ale i wiedzę, same odkrywają, poznają i uczą aktywnego spędzania czasu w życiu. Na zajęciach uczymy się żeglować, pływać i bezpiecznie zachowywać w wodzie (zajęcia na basenie), dbamy o kondycje o rozwój fizyczny (zajecie ogólnorozwojowe), nabywamy wiedzę (dotycząca przyrody, żeglarstwa) ale także szantujemy (śpiewamy), czasami odwiedzamy bosama i pijemy z nim herbatę przy okazji podpatrując mapy pogodowe lub inne ciekawostki, organizujemy pikniki rodzinne i cieszymy się naszą pasją. Jedno jest pewne - cały czas się rozwijamy.
      
       Jak wygląda organizacja zajęć?

       Zajęcia dla dzieci trwają cały rok (2 godziny zajęć w tygodniu). W sezonie letnim (kwiecień-wrzesień) dzieci uczęszczają na zajęcia żeglarskie, żeglują na jachtach typu Optymist, w Stanicy w Nadbrzeżu (raz w tygodniu 2 godziny żeglowania + czas na transport). Zajęcia będą odbywały się w środy po południu. Zapewniamy transport do Nadbrzeża (w cenie zajęć).
       Natomiast w sezonie zimowym (styczeń-marzec oraz październik-grudzień) dzieci uczęszczają na zajęcia ogólnorozwojowe i teoretyczne ( raz w tygodniu w środę o godzinie 16.30) oraz basen (w soboty godz. 13.30)
       Zajęcia prowadzone są w małych grupach: żagle max 8 osób, basen oraz zajęcia sportowe max 16. Zajęcia, które Państwu proponujemy, są dla dzieci powyżej 6 lat, które chciałby nauczyć się żeglować, lubią sport i świetną zabawę! Koszt zajęć za miesiąc wynosi 140 zł.
      
       Cena ta zawiera:

       - na zajęcia żeglarskie: buty; kurtki oraz ubranie ochronne; czapkę przeciwsłoneczną i worek, ubezpieczenie, dojazd do Nadbrzeża,
       - zajęcia sportowe i basen: plecak i czepki klubu. 
      
       Dodatkowo planujemy obozy sportowe (stacjonarne lub wyjazdowe po konsultacjach z rodzicami). Będziemy także wyjeżdżać na regaty, zawody, tak aby rywalizacja sportowa była dodatkową motywacja i satysfakcją dla dzieci.
       Kadra prowadząca zajęcia posiada wyksztalcenie pedagogiczne, stosowne licencje i uprawnienia ale przede wszystkim wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi.
       Jeżeli chcecie Państwo, aby Wasze dziecko poznało czym żeglarstwo, zapoznało się z podstawami bezpiecznego zachowania się na wodzie i współdziałania w grupie, to zapisz je do naszego Klubu! Potwierdzeniem uczestnictwa jest dokonanie wpłaty za pierwszy miesiąc oraz dostarczenie wypełnionego formularza, który można dostarczyć do biura Klubu Sportowego Hart (ul. Związku Jaszczurczego 17 pok. 32) lub przesłać mailem na adres kshart@kshart.elblag.pl. Decyduje kolejność zgłoszeń.
      

       ---- artykuł sponsorowany -----

      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej