UWAGA!

Dla nich to sezon olimpijski (łyżwiarstwo szybkie)

Elbląg, Ewelina Przeworska z trenerem Romanem Rycke
Ewelina Przeworska z trenerem Romanem Rycke (fot. M).

Kadra kobiet prowadzona przez elblążankę Ewę Białkowską już w maju na zgrupowaniu w Spale rozpoczęła przygotowania do olimpijskiego sezonu. Aktualnie panczenistki przebywają w Berlinie, a do ich składu dołączyła elblążanka Ewelina Przeworska, wychowanka trenera Romana Rycke.

Prowadzący szkolenie w KS Orzeł trener Roman Rycke, pomimo braku lodu w Elblągu, jest zadowolony z cyklu przygotowań do nowego sezonu.
       - W dniach 11-22 sierpnia kadra klubowa przebywała na zgrupowaniu w Sanoku – informuje szkoleniowiec. – Trenowała na torze wrotkarskim, wchodziła na lód do hali, w której rozgrywane są mecze hokeistów, a przede wszystkim solidnie pracowała nad budową cech motorycznych. Były tylko treningi, bez startów, a zawodnicy zajmowali się głównie tzw. robieniem kilometrów, szlifowaniem techniki łyżwiarskiej. Po powrocie do Elbląga nikt nie odpuszcza treningów, zawsze mam podczas zajęć komplety zawodników. Przed panczenistami zgrupowanie lodowe w Zakopanem, gdzie wyjadą 16 października. W tym czasie do naszej grupy dołączy Ewelina Przeworska, która już w zbliżającą się sobotę wystartuje w zawodach kontrolnych na berlińskim torze.
       W Zakopanem elbląskich łyżwiarzy czeka szlif formy przed mistrzostwami Polski na dystansach, jakie będą rozegrane w dniach 23-25 października.
       - Martwi mnie – przyznaje trener Rycke – tak bliski termin rozegranie zawodów o mistrzowskiej randze, ale jest on spowodowany potrzebą przygotowania kadry narodowej na Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Vancouver w lutym 2010 r. Niemniej jednak szlif formy moich podopiecznych na torze w Zakopanem jest niezbędny, bowiem wspomniane mistrzostwa będą kwalifikacją do zawodów o Puchar Świata. Największe szanse na uzyskanie kwalifikacji na ten prestiżowy cykl zawodów z elbląskich panczenistów ma Ewelina Przeworska, pod warunkiem, że będzie dysponowała wysoką formą – stwierdza Roman Rycke.
      
      
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama