Dobre wyniki juniorów młodszych w Gdyni (judo)

W eliminacjach do Pucharu Polski Juniorów Młodszych w judo uczestniczyła czołówka zawodniczek i zawodników z klubów północnej Polski. W tym gronie dobrze spisała się reprezentacja elbląskich klubów MKS Truso i UKS Tomita.

Z UKS Tomita na tatami w Gdyni startował tylko jeden z wychowanków trenera Zbigniewa Wołoszyna. Pozostali reprezentanci klubu nie uczestniczyli w turnieju z powodu kontuzji, ale Piotr Kokoszka nie zawiódł pokładanych w nim nadziei. W kategorii wagowej 81 kg wygrał przed czasem cztery walki i zajął pierwsze miejsce.
       Dzielnie walczyły judoczki Truso, zajmując drugie miejsca w zawodach: Agata Olejniczak (-63 kg) i Katarzyna Wanatowska (+70 kg). Na trzecim miejscu uplasowała się ich koleżanka Judyta Trocek (-63 kg), a czwarte zajęła Marta Muszyńska (-70 kg). Poza wymienionymi awans na finały centralne zdobyli, zajmując trzecie miejsca, Jakub Płocheć (-60 kg) i Oskar Goliński (-90 kg).
       Z elbląskiego Truso startowali także bez uzyskania awansu Krzysztof Puzdrowski (-66 kg), piąty w swojej kategorii i Kamil Strzyżewski (-55 kg), który zajął siódmą lokatę.
       Finały Pucharu Polski odbędą się w październiku w Jastrzębiu.