Dobry mecz Techtransu (piłka ręczna)

W ósmej kolejce ekstraklasy piłki ręcznej mężczyzn elbląski Techtrans Darad przegrał 26:31 z Wisłą Płock, aktualnym mistrzem Polski. Do przerwy elblążanie sensacyjnie prowadzili 14:10, ale w końcówce meczu górę wzięła dojrzałość i długa ławka rezerw gospodarzy.

Po kilku minutach elblążanie prowadzili 3:0. Kiedy na tablicy po trafieniu Filipa Korzeniowskiego było 5:2, Bogdan Zajączkowski, trener Wisły wziął przysługujący mu czas. Pomogło, bo w 17 min. gospodarze po trafieniu Bartosza Wusztera remisowali 6:6. Elblążanie nie odpuścili i w 22 min. Mariusz Babicki sprawił, że Techtrans wyszedł na prowadzenie 9:8, które utrzymał do końca pierwszej części meczu.
     Po przerwie trener Wisły dokonał zmian w składzie i wprowadził do bramki Marcina Wicharego. To był dobry manewr, bo Wichary bronił rzuty elblążan, a jego koledzy rzucali bramki i wyszli na prowadzenie (17:16), którego nie oddali do końca meczu. W 48 min. Łukasz Cielątkowski zdobył bramkę na 23:20 przy prowadzeniu gospodarzy, a czerwoną kartkę otrzymał Marek Witkowski. Jeszcze w 55 min. przy stanie 26:24 były szanse na remis, ale zmęczenie piłkarzy z podstawowej siódemki elblążan było tak duże, że nie zdołali ona utrzymać wyniku.
     Przegrana po walce w „jaskini lwa” nie przynosi ujmy beniaminkowi ekstraklasy. Wszyscy piłkarze Techtransu Daradu zagrali z wielką ambicją i wykazali swoją postawą, że nie są ligowymi „chłopcami do bicia”.

Składy drużyn
     Wisła: Marszałek, Wichary - Kwiatkowski, Titow 2, Szyszkow 6, Witkowski, Paluch 2, Wleklak 1, Kuptel 1, Wuszter 10, Świerad 3, Twardo 2, Piórkowski, Rumniak 4. Kary 12 min. Trener Bogdan Zajączkowski.
     Techtrans Darad: Głębocki, Wróbel, Stankiewicz - Marzec 3, Cielątkowski 3, Perwenis, Borsukowicz 5, Korzeniowski 1, Gujski 10, Sadowski, Fonferek, Babicki 3, Malandy 1, Ciesliński. Kary 4 min. Trener Ludwik Fonferek.

Pozostałe wyniki: AS BAU Śląsk Wrocław - MMTS Kwidzyn 28:24 (17:10), Vive Kielce - OKPR Traveland Społem Olsztyn 46:25 (22:12), MKS MBM Zagłębie Lubin - Azoty Puławy 37:35 (20:14), SPR BRW Stal Mielec - GKS Olimpia Piekary Śląskie 24:26 (14:13), SPR AMD Chrobry Głogów - MKS Piotrkowianin Kiper Piotrków Tryb. 25:26 (10:11).

Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska

• Po ósmej kolejce są na celującym miejscu .... Było blisko z mistrzami Polski a zarazem tak daleko. Szkoda porażki, ale co nas wzmocni t o nie osłabi. Tu cytat: "Lepiej kijek obcinkować, niż go potem pogrubasić". Tak. Powodzenia. Do boju Zakon Marii :)