Drugie miejsce Kram Startu (piłka ręczna)

Elbląg, Drugie miejsce Kram Startu (piłka ręczna)

Na zakończenie Międzynarodowego Świątecznego Turnieju Piłki Ręcznej Kobiet o Puchar Marszałka Województwa Warmińsko - Mazurskiego, Vistal pokonał Start 26:21 i zajął pierwsze miejsce. Zobacz zdjęcia. Teraz naszą drużynę czeka turniej w Koszalinie.

Pojedynek Startu z Vistale miał zadecydować, która z tych drużyn zajmie pierwsze miejsce w elbląskim turnieju. Wcześniej młodzieżowa reprezentacja Chin pokonała swoje rówieśniczki z Polski 35:32 i zapewniła sobie trzecie miejsce. Zarówno elbląska jak i gdyńska drużyna przystąpiły do tego meczu w okrojonych składach. W ekipie przyjezdnej zabrakło m.in. Moniki Kobylińskiej, Katarzyny Janiszewskiej i Joanny Kozłowskiej, a u nas Ewy Andrzejewskiej, Aleksandry Stokłosy i Joanny Wagi.

Mecz celnym rzutem otworzyła Daria Gerej, a chwilę później rzut karny obroniła Klaudia Powaga. Po dwóch mocnych rzutach Sylwii Lisewskiej, Start prowadził 3:1. W kolejnych akcjach nasze zawodniczki miały problemy z zatrzymaniem kołowej Aleksandry Dorsz i w 5. minucie mielimy remis po 3. Błędy przy podaniach, rzuty obok bramki, błąd kroków, kolejne straty i Vistal odskoczył na cztery bramki. Trwającą sześć minut niemoc strzelecką EKS przerwała w końcu Daria Gerej. W kolejnych akcjach obie drużyny popełniały proste błędy i kibice zgromadzeni w Hali Sportowo-Widowiskowej nie uświadczyli zbyt wielu bramek. Po 20 minutach gry Start przegrywał z Vistalem 7:10. W kolejnych akcjach bardzo aktywna była Patrycja Świerżewska, a na kole walczyła Aleksandra Dankowska. Młode zawodniczki Vistalu oddały sporo niecelnych rzutów, a nasze szczypiornistki zdołały odrobić straty i na przerwę zeszły przy wyniku 12:13.
       Początek drugiej odsłony zawodów nie udał się naszym zawodniczkom. Błąd przy rozegraniu, zablokowany, a potem niecelny rzut, kosztował elblążanki utratę trzech bramek. Gospodynie po raz pierwszy trafiły do siatki w 36. minucie, a na kolejnego gola musieliśmy czekać do 43 minuty. Nieźle między słupkami spisywała się Solomija Szywerska, a po drugiej stronie Małgorzata Gapska, czego efektem była mała ilość bramek. Po dwóch dobrych kontratakach wykończonych przez Dominikę Grobelską, Start tracił dwie bramki do Vistalu (16:18). Wyłączenie z rozegrania Patrycji Matieli nieco pomogło elblążankom w dalszym odrabianiu trat. W 50. minucie rzut karny wykorzystała Aleksandra Jędrzejczyk, a do remisu po 20 doprowadziła Dominika Grobelska. W ostatnich minutach meczu trener Andrzej Niewrzawa wprowadził na parkiet młode zawodniczki, w gdyńskiej ekipie również grały mniej doświadczone piłkarki. Nasz szkoleniowiec może mieć sporo zastrzeżeń do obrony, bowiem Vistal nie miał problemów z kończeniem ataków, wykorzystywał również niedokładne podania z czego szły kontrataki. Drużyna Pawła Tetelewskiego pokonała Start 26:21 i zajęła pierwsze miejsce w elbląskim turnieju.

Kram Start Elbląg - Vistal Gdynia 26:21 (12:13)
       Start
: Powaga, Szywerska, Klarkowska - Lisewska 6, Grobelska 4, Dankowska 3, Świerżewska 3, Jędrzejczyk 2, Gerej 2, Muchocka 1, Balsam, Hawryszko, Kwiecińska, Michalska, Szopińska.

4. Młodzieżowa Reprezentacja Polski

Królową strzelczyń z dorobkiem dziewiętnastu bramek została Vitoria Macedo, najlepszą bramkarką Weronika Kordowiecka, a najlepszą zawodniczką turnieju Sylwia Lisewska. Trenerzy również wyróżnili zawodniczki ze swoich drużyn: Aleksandra Jędrzejczyk ze Startu, Wang Xuan z młodzieżowej reprezentacji Chin, Natalia Stokowiec z młodzieżowej reprezentacji Polski i Aleksandra Dorsz z Vistalu.

W dniach 20-21 grudnia elblążanki wezmą udział w turneju w Koszalinie, gdzie oprócz gospodyń zmierzą się z Łączpolem Gdańsk, MKS Lublin oraz UKS PCM Kościerzyna.