UWAGA!

Dwa zwycięstwa elblążan w Tczewie (boks)

W XII Międzynarodowym Turnieju Bokserskim im. Józefa Kruży w Tczewie elbląscy pięściarze Adam Kośmider i Michał Łoniewski wygrali swoje kategorie wagowe. W turnieju startowało 52 zawodników z polskich północnych okręgów bokserskich, z Eintrachtu Berlin i rosyjskiego Kaliningradu.

Jednodniowy turniej zorganizowano w amfiteatrze w Parku Miejskim w Tczewie. Odbyły się dwie serie walk, a organizatorem największej na Kociewiu imprezy poświęconej pamięci Józefa Kruży, mistrza Europy (1953), trenera pięściarzy Wisły Tczew, gdańskich klubów Gedania i Gwardia, Stalowej Woli i Avii Świdnik, był tczewski klub.
     Na ringu wystąpili wielokrotni medaliści mistrzostw Polski, polscy kadrowicze i reprezentanci kadr wojewódzkich z północnej Polski. Wysoki był poziom turnieju, bo z 21 stoczonych pojedynków tylko trzy zakończyły się przed czasem. Bardzo dobrze zaprezentowali swoje umiejętności elblążanie. Do Tczewa ze zgrupowania kadry narodowej seniorów z Cetniewa przyjechał Adam Kośmider, zawodnik KSW Tygrys. W Cetniewie trenuje on w roli sparingpartnera z kadrą narodową na październikowe mistrzostwa Świata w Chicago. Kośmider w Tczewie walczył w finale wagi 63 kg z Christopherem Metznerem z klubu Boxring Eintracht Berlin i pokonał rywala jednogłośnie na punkty.
     W kategorii wagowej 75 kg na tczewskim ringu najlepszy okazał się Michał Łoniewski z UKS Kontra. Elblążanin pokonał jednogłośnie na punkty Aleksandra Rybakowa, boksera z reprezentacji Kaliningradu.
Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • zwycięzcom gratuluję - posabę w bowling clabie chyba mają zapewnioną...
  • Do komentarza wyżej-szkoda,że nie chcesz ,żeby pracowali w BC sportowcy z innych dyscyplin z elbląskich Klubów sportowych,jest napisane,że drugi z zawodników nie jest zawodnikiem "Tygrysa" ,TYLKO "Kontry",więc po co mieszać i wkładać wszystkich do jednego wora? Teraz za jednego chłopaka będą wytykani inni sportowcy co raczej nie jest w porządku. Już tyle komentarzy ukazało się na temat tragedii w BC i nic to nie zmieni,w tej chwili trzeba rozmawiać z trenującą młodzieżą na ten temat ,bo nie dość ,że jest coraz mniej osób garnących sie do sekcji sportowych to jeszcze bzdurnymi wypowiedziami chcesz ,żeby rzeczywiście czas wolny młodzi ludzie spędzali w miejscach typu BC , czego na pewno nikt z opiekunów i rodziców nie chce.
Reklama