Dziewiąta wygrana (piłka ręczna)

Nie zwalniają tempa piłkarze ręczni Techtransu Daradu Elbląg. W sobotę podopieczni trenera Ludwika Fonferka pokonali na wyjeździe SMS Gdańsk 38:26 (16:12) i nadal pozostają samodzielnym liderem.

Przed spotkaniem mówiło się, że jest to mecz z podtekstem. Wszak gdańską drużynę prowadzi trener Jan Prześlakiewicz, przez ręce którego przewinęło się aż pięciu obecnie grających piłkarzy Techtransu. Okazało się, że praca trenera Prześlakiewicza nie poszła na marne. Mistrz tak dobrze wychował swoich uczniów, że ci go pokonali, choć - jak się można było spodziewać - wygrana nie przyszła łatwo.
     Elblążanie przed tym spotkaniem podkreślali fakt, że SMS to młody i bardzo wybiegany zespół. Ich atutem są szybkie kontrataki i na to najbardziej mieli uważać nasi szczypiorniści. Od początku spotkania młodzi gdańscy piłkarze postawili rywalom bardzo trudne warunki. Szczelna i wysoka obrona sprawiła, że elblążanie często popełniali błędy techniczne, które bezlitośnie wykorzystywali gospodarze. Dlatego też w pierwszych fragmentach pojedynku zarysowała się niewielka przewaga SMS-u, który po 10 min. gry prowadził 10:8. Na szczęście lider przetrzymał napór rywali, a następnie sam ruszył do ataku. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Pięć minut później elblążanie po raz pierwszy w tym meczu wyszli na prowadzenie 12:11 i - jak się później okazało - nie oddali go już do końca. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się czterobramkowym prowadzeniem Techtransu, co zapowiadało emocje po przerwie.
     Po zmianie stron wraz z upływem czasu tych emocji było jednak coraz mniej. Elblążanie w czasie przerwy dokładnie przeanalizowali swoja grę i skorygowali popełniane błędy. Efektem tego była wzrastająca przewaga. W ciągu kwadransa podopieczni trenera Fonferka odskoczyli rywalom na 8 bramek i w tym momencie było już niemal pewne, że Techtrans Darad zanotuje dziewiąte zwycięstwo w tym sezonie. Na dziesięć minut przed końcem pojedynku elblążanie prowadzili różnicą aż 11 bramek (33:22) i trener Fonferek zaczął wpuszczać na parkiet zmienników. Ci, jak widać po końcowym wyniku, nie tylko utrzymali wysokie prowadzenie, ale powiększyli je do dwunastu oczek. Ostatecznie mecz zakończył się wysoką wygraną Techtransu Daradu 38:26. Elblążanie nadal zajmują pierwsze miejsce w tabeli. By je utrzymać, muszą w sobotę, w ostatnim meczu I rundy pokonać przed własną publicznością Politechnikę Radom.

SMS Gdańsk - Techtrans Darad Elbląg 26:38 (12:16)
     Techtrans Darad: Babicki 8,Borsukowicz 8, Marzec 6, Roszkowski 5, Korzeniowski 3, Malandy 3, Balawejder 2,Fonferek 1 ,Laskowski 1,Szramka 1.

Komplet wyników 10. kolejki: Stelmet AZS UZ Zielona Góra - Nielba Wągrowiec 31:34, SMS Gdańsk - Techtrans Elbląg 26:38, Politechnika Radomska - Grunwald Poznań 29:27, AZS AWF Warszawa - Wolsztyniak Wolsztyn 33:32, Cuiavia Inowrocław - Tęcza Kościan 31:34, Sparta Oborniki - Sokół Kościerzyna 31:24 (16:11).