UWAGA!

Echa mistrzostw w Pile (judo)

Przez dwa dni Piła gościła 500 uczestników Mistrzostw Polski Młodzików w judo. Był to sportowy akcent obchodów Dnia Niepodległości w tym mieście. Wśród zawodników z 99 klubów z całego kraju z powodzeniem startowali reprezentanci elbląskiego Truso.

Ze względu na nieograniczoną ilość startujących, mistrzostwa rozgrywano pucharowym systemem francuskim. Bardzo dobrą dyspozycję zademonstrował walczący w wadze 66 kg Tomasz Gadaj. Elblążanin trenowany przez ojca Tomasza Gadaja miał szanse na złoty medal. Stracił ją w drugiej walce z Kamilem Niedzielą z AZS Gdynia, kiedy po wyrównanym pojedynku sędziowie uznali, że lepszym judoką w tej walce był Niedziela. Tomek niezrażony werdyktem walczył o miejsce na podium. W decydującej o brązowym medalu fazie mistrzostw pokonał wysoko na punkty Jana Kosińskiego z Galeonu Gdynia. Tomek wykonał skutecznie techniczną akcję wazari i zyskał zdecydowaną przewagę punktową. Brąz cieszy, ale zawodnik i jego trener odczuwają sportowy niedosyt.
     Taki sam nastrój towarzyszy Agacie Olejniczak, która w wadze 44 kg dotarła do finału mistrzostw. Miała olbrzymie szanse na tytuł mistrzowski. Walczyła bardzo dzielnie, ale chwilę jej dekoncentracji w finale wykorzystała rywalka Izabela Sosnowska z AZS Gliwice. Wykonała skutecznie technikę juko i wygrała z elblążanką na punkty.
     Gratulujemy medalowych trofeów judokom elbląskiego Truso i ich szkoleniowcom Tomaszowi Gadajowi i Tomaszowi Komorowskiemu.
     
Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama