Elana – Olimpia. Sprawdzaj, jak idzie żółto-biało-niebieskim!

Elbląg, Elana – Olimpia. Sprawdzaj, jak idzie żółto-biało-niebieskim!

Trwa rywalizacja w Toruniu. Mecz, który może dać gospodarzom awans na zaplecze Ekstraklasy, a gościom upragnione utrzymanie w II lidze. Jak idzie Olimpii? Sprawdzaj w specjalnej relacji na łamach portEl.pl. Początek pojedynku w niedzielę o godz. 13.

Witamy naszych Czytelników z Torunia. Już teraz zapraszamy do przeczytania relacji z meczu oraz oglądania zdjęć, które pojawią się po zakończeniu spotkania. W trakcie pojedynku będziemy też monitorowali sytuację Olimpii odnośnie utrzymania się w rozgrywkach centralnych.

Wcześniej z ligi spadły już Rozwój Katowice i Ruch Chorzów. Dzisiaj gorycz degradacji poznają następne dwie ekipy. W walce o ligowy byt jest Olimpia z 37 punktami na koncie. Pod nią już w strefie spadkowej Siarka Tarnobrzeg (36 punktów), ROW Rybnik (35 punktów) i wspomniane wcześniej ekipy Ruchu Chorzów (32 punkty) oraz Rozwoju Katowice (31 punktów).

Olimpia będzie pewna utrzymania jedynie wygrywając w Toruniu. W innym przypadku będziemy musieli sprawdzać wyniki meczów Siarka Tarnobrzeg – Skra Częstochowa oraz ROW Rybnik – Znicz Pruszków. W naszym artykule Kibice znajdą wszystkie informacje na bieżąco. Cyklicznie będziemy podawali wszystkie interesujące nas wyniki. Zameldujemy też oczywiście po każdej bramce, która padnie na którymkolwiek z trzech stadionów. Relację zaczynamy o godz 13.

PROSIMY O ODŚWIEŻANIE STRONY.

Znamy już skład w jakim wystąpi dziś Olimpia. W pierwszej jedenastce zagrają: Madejski – Balewski, Wenger, Jurek, Kiełtyka, Szuprytowski, Nowicki, Demianiuk, Ressel, Bojas, Fidziukiewicz.
W rezerwie pozostają: Rutkowski, Kolosov, Szmydt, Korkliniewski, Sedlewski, Prytuliak, Filipczyk.

Trener Elany Rafał Górak zdecydował się natomiast na następujące zestawienie: Nowak - Onsorge, Górka, Urbański, Zabaleta, Stefanowicz, Kozłowski, Wołkowicz, Kościelniak, Kryszak, Andrzejewski.

Godzina 12.26. Nasi piłkarze są już na boisku. Rozpoczęła się rozgrzewska. Olimpia wystąpi dziś w jednolitych białych strojach.

Godzina 12.42. Na trybunę przeznaczoną dla gości zaczynają wchodzić kibice Olimpii. Zapewne przez cały mecz będą wspierali dopingiem naszych piłkarzy.

Godzina 12.49. Ciekawa sytuacja też w czubie tabeli. Do pierwszej ligi awansowały już wcześniej Radomiak Radom i Olimpia Grudziądz. Trwa walka o trzecie, premiowane awansem miejsce. Walczy o nie właśnie Elana. Jej kibice będą sprawdzali dziś wynik meczu w Stargardzie. Tam Błękitni zagrają z GKS Bełchatów. To właśnie bełchatowianie zajmują obecnie trzecią lokatę z dorobkiem 57 punktów. Elana ma jeden punkt mniej.

Elblążanie zakończyli już rozgrzewkę i zbiegają do szatni.

Na stadionie w Toruniu coraz więcej kibiców. Fani Elany wierzą, że będą dzisiaj świętowali awans do I ligi. My oczywiście liczymy na to, że Olimpia pokrzyżuje te plany. Czekamy aż zawodnicy pojawią się na boisku.

Piłkarze są już na boisku. Za moment zaczynamy najważniejszy mecz tego sezonu.

Olimpia w białych strojach.

1 min Rozpoczęły się mecze na wszystkich stadionach. W tym momencie Elana – Olimpia 0:0, Siarka – Skra 0:0, ROW – Znicz 0:0. W tym układzie Olimpia zajmuje 14 miejsce w ligowej tabeli i utrzymuje się w II lidze. Oby tak pozostało po ostatnim gwizdku!

4 min. Gol w Stargardzie dla Błękitnych i radość kibiców gospodarzy, a po chwili smutek bo okazało się, że sędzia nie uznał bramki.

5 min. Szansa Olimpii. Po podaniu Szuprytowskiego w dobrej sytuacji Fidziukiewicz, ale sędzia odgwizdał faul.

10 min. Elana więcej przy piłce, ale Olimpia dobrze broni dostępu do własnej bramki. Na środku obrony grają dziś Kamil Wenger i Michał Kiełtyka.

12 min. Na wszystkich stadionach 0:0. W tym momencie jesteśmy nad strefą spadkową.

13 min. Dobra akcja Elany, ale ostatecznie elblążanie wybili piłkę z naszgo pola karnego.

14 min. Było groźnie. Strzał z dystansu i piłka przelatuje nad poprzeczką bramki Madejskiego.

16 min. Kolejna akcja Elany. Tym razem prawą stroną, ale Madejski łapie piłkę po dośrodkowaniu.

18 min. Po rzucie rożnym dla miejscowych strzał głową i chwyta Madejski.

20 min. W Toruniu, Tarnobrzegu i Rybniku 0:0. 70 minut do celu...Teraz strzelał Maciej Stefanowicz i ładną interwencją popisał się Sebastian Madejski.

21 min. Gol w Rybniku. ROW - Znicz 1:0. Mamy też gola w Tarnobrzegu dla Skry Częstochowa. W tabeli nadal Olimpia na 14 miejscu.

23 min, Gooooooool dla Olimpii!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Akcja prawą stroną i Jakub Bojas trafia do siatki. Brawo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

25min. W tym momencie Olimpia ma 40 punktów, ROW 38, Siarka 36.

28 min. Sytuacja jest o tyle korzystna, że Olimpia ma lepszy stosunek meczów bezpośrednich z ROWem Rybnik, tak więc nawet przy równej ilości puntów, to żółto-biało niebiescy będą wyżej w tabeli.

32 min. Niestety gol dla Elany. 1:1. Uderzeniem z pola karnego popisał się Wojciech Onsorge.

34 min. Olimpia i ROW mają teraz po 38 punktów. Nasz zespół nadal na 14 - bezpiecznym miejscu. 35 min. Najpierw strzał zawodnika Elany i broni Madejski, a po chwili zamieszanie w polu karnym torunian, ale ostatecznie gospodarze wyszli z tego obronną ręką.

38 min. Ale szansa Olimpii. Dośrodkowywał Bojas i niecelnie głową Fidziukiewicz.

41 min. Rzut wolny dla Elany i niecelnie uderzył głową Filip Kozłowski.

42 min. Przed nami końcowy fragment pierwszej odsłony. Na boisku leży Bojas i mamy chwilową przerwę w grze.

45 min. Sędzia dolicza jedną minutę.

45 min. Akcja Olimpii. Strzelał Bojas i broni Nowak.

Koniec pierwszej połowy. Do przerwy w Toruniu mamy remis 1:1. Zakończyła się też pierwsza odsłona w Tarnobrzegu i Rybniku. ROW - Znicz 1:0, Siarka - Skra 0:1. Na ten moment zostajemy w II lidze. Przed nami 45 minut walki o wszystko. Wracamy po przerwie.

Na ten moment Olimpia i ROW Rybnik mają po 38 punktów, ale jak już wcześniej wspominaliśmy Olimpia jest w lepszej sytuacji, bo wygrała w Rybniku 2:1, a w Elblągu na jesieni było 0:0. Siarka w tym momencie na 16 pozycji z 36 punktami.

46 min. Rozpoczęła się  druga część gry. Do boju Olimpio!!!

47 min. Zakotłowało się w polu karnym Olimpii, ale udało się wybić piłkę . W Tarnobrzegu i Rybniku bez zmian.

51 min. Będą wielkie emocje do końca, a z kazdą minutą będzie ich więcej. Olimpia walczy o utrzymanie, a Elana o gola. który moze dać jej awans.

52 min. Gol w Rybniku. ROW - Znicz 2:0. Jeśli nic się nie zmieni na Śląsku Olimpia musi wywalczyć w Toruniu minimum jeden punkt.

55 min. Atakuje Elana, która jest więcej przy piłce, ale jak narazie niewiele z tego wynika.

57 min. W Tarnobrzegu i Rybniku bez zmian. Siarka - Skra 0:1, ROW - Znicz 2:0.

59 min. Rzut wolny dla Olimpii z boku boiska, a po chwili rzutny. Wykonuje je Michał Ressel. Piłka wpada do bramki po strzale Wengera, ale sędzia odgwizdał faul na bramkarzu Elany.

63 min. Dwie dobre okazje Elany. Najpierw obok słupka strzelił Kościelniak, a po chwili kapitalnie obronił Madejski.

64 min. ROW - Znicz 3:0. Olimpia musi zdobyć w Toruniu minimum jeden punkt. Chyba, że Siarka pokona Skrę, wtedy remis nie wystarczy, no ale w Tarnobrzegu cały czas 1:0 dla częstochowian.

67 min. Dwa gole dla Siarki w dwie minuty i w tym momencie jesteśmy w strefie spadkowej. Siarka - Skra 2:1

69 min. Ależ była szansa dle Elany. Piłka leciała do bramki i wybił ją Kamil Wenger.

70 min. Akcja Szuprytowskiego prawą stroną, dośrodkowanie i nie sięga piłki Demianiuk. Była okazja!!

72 min. Zmiana w Olimpii. Schodzi Ressel, a na boisko wchodzi Prytuliak.

73 min. Elana - Olimpia 1:1, ROW - Znicz 3:0, Siarka - Skra 2:1. W tym momencie Olimpia na 15 pozycji. Nad nami Siarka Tarnobrzeg.

75 min. Zmina w Olimpii: Demianiuk - Sedlewski.

77 min. Tak naprawdę wszystko może zmienić jeden gol w Toruniu lub w Tarnobrzegu, gdzie mocno ściskamy kciuki za Skrę Częstochowa.

79 min. Rzut rożny dla Elany, ale gospodarze nie zdołali oddać strzału.

82 min. Trwa walka o wszystko. W Tarnobrzegu i Rybniku bez zmian. Potrzebujemy gola by się utrzymać.

84 min. Strzelał Jakub Bojas, ale obok bramki.

85 min. W odpowiedzi Kościelniak, ale bardzo niecelnie

89 min. Ale szansa Olimpii, ale niecelnie i od bramki Elana. Co tu się dzieje....

90 min. Po rzucie rożnym dla Elany niecelny strzał głową

Koniec meczu w Rybniku. ROW - Znicz 3:0

Koniec meczu w Tarnobrzegu. Siarka - Skra 2:1

90 min. Wolny dla Olimpii. Wykonuje Szuprytowski i spalony.

93 min. Goooooooooooooooooool!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Prytuliak!!!!!!!!!!!!!!!!!! Elana - Olimpia 1:2. Co tu się dzieje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

94 min. Koniec!!!!!!!!!!!!! Zostajemy w II lidze!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Teraz niebezpiecznie na trybunach, ale zapewne sytuacja zostanie za chwilę opanowana. Zostajemy w drugiej lidze. BRAWO OLIMPIA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Serdecznie dziękujemy za śledzenie naszej relacji. Piłkarze Olimpii świętują teraz z naszymi kibicami. Wracamy do Elbląga w bardzo radosnych nastrojach.