UWAGA!

Elbląg uczestniczy w akcji „Polska biega”

W kolejnym bieganiu po Bażantarni w ramach cyklu Grand Prix Elbląga uczestniczyło 96 osób. Międzyszkolny Ośrodek Sportowy, organizator zawodów zgłosił bieg do ogólnopolskiej akcji „Polska biega” popularyzowanej przez radio RMF FM i „Gazetę Wyborczą”.

Na dystansie 500 m o najlepsze miejsca walczyło 23 dzieci. Najlepsze wyniki osiągnęli: Aleksandra Michałek, Aleksandra Rogala i Maksymilianna Baran, a wśród chłopców Filip Zyzek, Dawid Załucki i Sebastian Bursztynowicz.
     W biegu na 2000 m wystartowało 47 osób. W kategorii dziewcząt najszybciej ten dystans pokonały Paulina Załucka, Aneta Licznerska i Patrycja Buchalska. W rywalizacji chłopców wygrał Paweł Wardziński z czasem 6,12 min, co jest nowym rekordem trasy. Wyprzedził on Macieja Sawickiego i Adriana Durka.
     Na 5000 m pobiegło 26 osób. Wśród kobiet wygrała Katarzyna Pawlukiewicz przed Aurelią Stołowską i Joanną Lepianka. Poprawił własny rekord na tym dystansie Marcin Florek, który pokonał trasę w 15,59 min. Drugi był Dariusz Sierpiński, trzeci Mariusz Kamiński. Zwycięzcy biegów otrzymali pamiątkowe koszulki „Gazety Wyborczej”, były także słodycze ufundowane przez sponsora biegów - Grupę Wodną.
Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama