UWAGA!

Elbląscy szczypiorniści podbili Czersk (piłka ręczna)

Przez trzy dni w Czersku rozgrywany był VIII Memoriał im. Romana Bruskiego w piłce ręcznej młodzików. W turnieju znakomicie walczyły reprezentacje dziewcząt i chłopców z elbląskiego Gimnazjum nr 1.

Chłopcy prowadzeni przez trenera Zygmunta Narbuntowicza zdobyli pierwsze miejsce, a na drugim uplasowały się dziewczęta trenowane przez Dariusza Lotkowskiego.
       W turnieju dziewcząt drużyna z Elbląga wygrała mecze: 11:8 z Gimnazjum Czarna Woda, 12:11 z Orlikiem Reszel, 20:15 z MKS Brodnica, 25:0 z Gimnazjum nr 7 Olsztyn i 11:8 z Gimnazjum Czersk. W meczu o prymat w turnieju elblążanki zremisowały 9:9 z UKS Victorią z Tomaszowa Mazowieckiego i gorszym bilansem bramkowym zajęły drugie miejsce w turnieju za swymi rywalkami. Najlepszą bramkarką memoriału uznano Ewę Szczygieł z Elbląga. Do „siódemki” gwiazd jury wybrało Darię Gerej z elbląskiego gimnazjum.
       Bramki podczas turnieju zdobywały: Daria Gerej 20, Monika Szerszewska 17, Agata Mazur 17, Agata Kwiatkowska 12, Paulina Brzozowska 9, Dominika Łuńska 5, Ewelina Ziajka 4, Paulina Mroczkowska 1, Aleksandra Kamińska 1, Alicja Oryl 1.
       Szczypiorniści z Elbląga nie mieli godnych siebie rywali, wygrywając wszystkie mecze. Pokonali drużyny: MKS Brodnica I 20:12, Gim. Nr 7 Olsztyn 16:11, MKS Brodnica II 27:11, Gim. Łubno 19:12 i Borowiaka Czersk 19:11. Młodzicy z elbląskiego gimnazjum zajęli pierwsze miejsce w turnieju. Królem snajperów z 53 bramkami na koncie został elblążanin Adam Bednarek, on jak i jego koledzy bramkarz Paweł Broda oraz Bartosz Krawiec, zostali wybrani do „siódemki” gwiazd turnieju. Trener Zygmunt Narbuntowicz wyróżnił w drużynie Krystiana Świerczka.
       Bramki dla elblążan zdobywali: Adam Bednarek 53, Bartosz Krawiec 15, Paweł Łojek 12, Adam Stańczuk 9, Krystian Świerczek 6, Maciej Grzybek 3, Sławomir Antkowiak 2.
       Obaj szkoleniowcy stwierdzili, że na dobrą dyspozycję piłkarek i piłkarzy miały wpływ wakacyjne zgrupowania sportowe. Po turnieju w Czersku obie drużyny będą nadal szlifowały formę przed rozpoczynającymi się w październiku rozgrywkami w ligach wojewódzkich.
       My gratulujemy tych sportowych wyników narybkowi piłki ręcznej, życząc, by potrafił łączyć sportowe zamiłowania z dobrymi wynikami w nauce.
      
      
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama