UWAGA!

Elbląski Metrotest mistrzem II ligi

 
Elbląg, Elbląski Metrotest mistrzem II ligi
fot. nadesłana

Czterech reprezentantów Elbląga wzięło udział w zakończonej w sobotę (9 lutego) Żuławskiej Halowej Lidze Piłki Nożnej. Mistrzem II ligi został Metrotest uzyskując tym samym awans do wyższych rozgrywek.

- Głównym powodem uczestnictwa w lidze, był upadek Elbląskiej Ligi Halowej. Kilkuletnia tradycja zakończyła się nagle i bez zapowiedzi. Chcą jednak nadal grać w tę odmianę piłki nożnej, zdecydowaliśmy się na występy w Nowym Dworze. - poinformował kapitan Metrotestu, Radosław Prusak.
       ELH to ponad 20-letnia historia, która w szczytowym momencie liczyła 4 ligi. Brak organizacji tegorocznych rozgrywek spowodował, że kilka elbląskich drużyn zdecydowało się wystąpić w żuławskiej lidze. Adventure Team Lira Lighting uczestniczyła drugi rok z rzędu, Piękni i Młodzi, PBG Jankowiak oraz Metrotest debiutowali.
       - Ligę zaczęliśmy od przegranej z Lirą. Porażkę można tłumaczyć brakiem kilku naszych zawodników, ale nie chcę umniejszać sukcesu przeciwników - stwierdził Bartosz Płachecki, zawodnik “Metro”.
       Przed 13. kolejką, liderem był Metrotest, ale przegrywając ostatni mecz, nie byłoby awansu. Terminarz rozgrywek ułożył się w taki sposób, że ostatnie spotkanie ostatniej kolejki było jednocześnie “finałem”. Do spotkania z PBG Jankowiak w lepszych nastrojach przystępował Metrotest, który liderował w rozgrywkach, ale w przypadku porażki, awans uzyskałby Jankowiak.
       - Naszym atutem jest zgranie i długoletnia przyjaźń. Z większością znamy się od dzieciństwa i wspólnie graliśmy jeszcze na betonowym, osiedlowym boisku. Na jednej dzielnicy wychowywaliśmy się wraz z Radkiem Pruskiem, Kubą Czyżakiem, Czarkiem Borosem i Bartkiem Płacheckim - poinformował Tomasz Sambor.
       Ostateczny mecz lepiej zaczął Metrotest, który już w 11 minucie prowadził 2:0, po bramkach Pietrzykiewicza i Błażewicza. Na przerwę drużyny schodziły jednak przy remisie 2:2. W drugiej połowie oglądaliśmy 10 bramek: 7 dla Metro, 3 dla Jankowiaka co oznaczało zwycięstwo Metrotestu 9:5.
       - W przeszłości wygraliśmy ELH i kilkakrotnie znaleźliśmy się na “pudle”. Trzy razy z rzędu wygraliśmy Piłkarską Elbląską Ligę Amatorów organizowaną przez MOSiR Elbląg, były także zwycięstwa w różnego rodzaju turniejach m.in. w Turnieju Piłki Nożnej Plażowej “Kadyny Cup” 2018. Jesteśmy także wicemistrzami Polski w turnieju Orlik Polska z września 2012. Teraz dokładamy mistrzostwo II ligi halowej w Nowym Dworze i… chcemy więcej - wyliczył z uśmiechem Czarek Boros.
      
       Skład mistrzowskiego zespołu:
       Cezary Boros, Radosław Prusak, Bartosz Płachecki, Wojciech Pietrzkiewcz, Tomasz Sambor, Jakub Czyżak, Jarosław Oleszak, Jakub Błażewicz, Kamil Kopycki, Artur Wrzosek, Wojciech Boniecki
       Król strzelców: Wojciech Pietrzykiewcz (Metrotest) - 41 bramek
       Klasyfikacja końcowa:
       1. Metrotest Elbląg
       2. Doświadczeni NDG
       3. Stacja Paliw Witaj
       4. PBG Jankowiak Elbląg
       5. Piękni i Młodzi Elbląg
       6. Art Pol
       7. ADVENTURE TEAM LIRA LIGHTING Elbląg
       8. POLBUK
       9. Hotel Continental
       10. Nogat Jazowo
       11. Bryza Sztutowo
       12. Mady dla WOŚP Ostaszewo
       13. Young Boys
      
qba
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama