UWAGA!

Elbląskie kadrowiczki (piłka ręczna)

Do wspomnień należą czasy, gdy w składzie kadry narodowej piłkarek ręcznych na stałe zadomowiły się zawodniczki z elbląskiego Startu. Większość z nich gra obecnie w innych klubach, także zagranicą, a część zakończyła przygodę ze sportem. Mamy jednak w Elblągu zdolną młodzież, która zyskała uznanie selekcjonerów kadry Polski juniorek.

Trener kadry juniorek, Adam Pecold przekonał się już chyba na dobre do umiejętności dwóch elblążanek reprezentujących barwy MKS Truso. Świadczy o tym powołanie na pierwsze po wakacjach zgrupowanie reprezentacji Marty Karweckiej i Eweliny Ocalewicz, wychowanek trenera Jerzego Ringwelskiego. Obie zawodniczki już rozgrywały mecze w narodowych barwach i zbierały pochlebne recenzje. W kadrze juniorek jest 20 piłkarek ręcznych reprezentujących czołowe kluby Polski. Akcja szkoleniowa zaplanowa jest w terminie od 14 – 21 października, a jej miejscem będzie Dzierżoniów.
     Przypominamy, że w czasie wakacji na turnieju w Magdeburgu z udziałem zagranicznych zespołów, wygranym przez MKS Truso, Ewelinę Ocalewicz uznano za najlepszą piłkarkę zawodów. Informowaliśmy o tym w portElu.
Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • gratulacje dla trenera i dziewcząt, w tej sekcji jest kilka ciekawych zawodniczek, a ich sukcesy o których czasem Portal wspomina dają nam kibicom nadzieję na odrodzenie się szczypiorniaka w Elblągu, chyba że wcześniej zainteresują się nimi inne kluby, więć może warto obesrwować ich rozwój pod kątem naszego Startu
Reklama