UWAGA!

Elblążanie ścigali się w Warszawie (wrotkarstwo)

Ogólnopolskie Zawody Wrotkarskie o puchar prezydenta Warszawy zainaugurowały drugą część sezonu. Z powodzeniem na wrotkarskim torze startowali reprezentanci elbląskich klubów UKS Viking i KS Orzeł.

Ponad 130 zawodniczek i zawodników z czołowych klubów wrotkarskich kraju walczyło o dobre wyniki i trofea. Bardzo dobrą formę zademonstrował Daniel Mazurek, kadet z elbląskiego Vikinga. Podopieczny trenera Ryszarda Białkowskiego zwyciężył w biegach: sprinterskim na 500 m, 300 m na czas i 1500 m ze startu wspólnego. W biegu na dystansie 5000 m o puchar prezydenta Warszawy zajął drugie miejsce. Osiągnięte wyniki sprawiły, że Daniel umocnił pozycję lidera w rankingu Pucharu Polski.
     Jego brat Łukasz, startujący w roczniku 1995, był pierwszy na 300 m na czas i na 500 m w sprincie oraz drugi na 1500 m ze startu wspólnego. Trzecie miejsce w biegu na 1500 m kadetów zajął Artur Kisielewski z Vikinga. W biegu sztafet amerykańskich na 5000 m, młodsza o dwa lata sztafeta Vikinga zajęła czwarte miejsce. Startowało osiem sztafet.
     W Warszawie ścigały się też zawodniczki elbląskiego Orła. Seniorki miały do pokonania 300 m na czas, 500 m sprintem, 1500 m ze startu wspólnego i dystans 10.000 m w wyścigu o puchar prezydenta Warszawy. Zawodniczki przygotowane przez trenera Romana Rycke były w ścisłej czołówce zawodów. Drugie lokaty zajmowała Ewelina Przeworska, ustępując pierwszeństwa we wszystkich biegach Aleksandrze Goss ze Zrywu Słomczyn, a Marta Wróbel była trzecia na wymienionych dystansach.
     Wrotkarki i wrotkarzy zobaczymy w Elblągu już w piątek 7 września od godz. 9 do 14 na torze przy ul. Agrykola. Rozegrane zostaną międzywojewódzkie zawody wrotkarskie młodzików uwzględniane w centralnej klasyfikacji sportu młodzieżowego. Wystartują w nich reprezentacje klubów z województw warmińsko-mazurskiego, podlaskiego i pomorskiego. Równocześnie odbędzie się wrotkarski finał cyklu o Grand Prix Elbląga 2007.
Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama