Elblążanin z kwalifikacją na mistrzostwa świata

Elbląg, Przemysław Rojek (z lewej) wywalczył kwalifikację na MŚ (foto. FB Wojciecha Załuskiego)

Przemysław Rojek wywalczył kwalifikację na portugalskie młodzieżowe mistrzostwa świata. Przepustkę dało mu wicemistrzostwo Polski na 1000 metrów w jedynce. Z młodzieżowych mistrzostw Polski kajakarze Silvant Kajak przywieźli cztery medale.

Wczoraj i dziś (24 – 25 lipca) w Poznaniu odbyły się młodzieżowe mistrzostwa Polski w kajakarstwie klasycznym. W zawodach wzięli udział kajakarze UKS Silvant Kajak Elbląg.

Przemysław Rojek wywalczył drugie miejsce w „jedynkach” na dystansie 1000 metrów. Dystans biegu pokonał w czasie 3,40,877 min, tracąc do zwycięzcy Przemysława Korsaka z KS GPower Gorzów Wielkopolski 3,260 sek. Warto zwrócić uwagę, że elblążanin jest trzy lata młodszy od mistrza Polski. Wicemistrzostwo dało podopiecznemu Wojciecha Załuskiego przepustkę na młodzieżowe mistrzostwa świata, które odbędą się w Portugalii.

Przemysław Rojek po wicemistrzostwo popłynął spokojnie: w biegu eliminacyjnym przypłynął trzeci, w półfinale był drugi.

To jednak nie koniec dobrych wieści z Poznania. W sobotę elblążanie zdobyli dwa złote medale. Dwójka w składzie Przemysław Rojek i Paweł Krause triumfowała na 1000 metrów z czasem 3,31,881 min. Nad srebrnymi medalistami elblążanie mieli prawie trzy sekundy przewagi. Na tym samym dystansie zwyciężyła też elbląska czwórka: Gabriel Gładykowski, Tomasz Pytlak, Paweł Krause i Igor Komorowski. Zwycięzcy pokonali dystans wyścigu w czasie 3,15,882 min. Nad srebrnymi medalistami uzyskali przewagę 2,15 sek.

Niedziela przyniosła wzmiankowane wyżej srebro Przemysława Rojka oraz brąz czwórki (Paweł Krause, Igor Komorowski, Gabriel Gładykowski i Tomasz Pytlak) na 500 metrów. Elblążanie finałowy wyścig ukończyli w czasie 1,27,640 min. Zwycięska osada z Posnanii Poznań była szybsza o 4,244 sek. Drugie miejsce zajęła osada MKS Czechowice Dziedzice.

Z dobrej strony pokazali się także elbląscy młodzicy. Ci jednak na medale muszą jeszcze poczekać.