UWAGA!

Elblążanki w Jeleniej Górze (piłka ręczna)

W siódmej kolejce meczów o mistrzostwo ekstraklasy piłki ręcznej kobiet drużyna EB Startu Elbląg zagra w sobotę z zespołem Finepharmu w Jeleniej Górze.

Każda z drużyn ma na koncie w tym sezonie po dwa zwycięstwa, na dodatek sąsiadują ze sobą w tabeli: elblążanki są na ósmym miejscu, a ich rywalki na dziewiątym. W poprzedniej kolejce spotkań drużyna EB Startu pokonała zdecydowanie, bo 10 bramkami, wyżej klasyfikowaną Zgodę z Rudy Śląskiej.
     Jeleniogórzanki uległy w Szczecinie drużynie Łącznościowca 25:38. Najskuteczniejszą piłkarką trenera Zdzisława Wąsa w tym meczu była Marta Gęga, która zdobyła 10 bramek dla Finepharmu. Ta piłkarka po sześciu kolejkach przewodzi w rankingu najskuteczniejszych snajperek ekstraklasy, mając na koncie 50 bramek. Najskuteczniejsza w ekipie EB Startu Iwona Błaszkowska z 27 bramkami zamyka czołową dwudziestkę rankingu. Przed meczem w Jeleniej Górze ta informacja jest wskazówką dla elbląskiej drużyny, która z piłkarek Finepharmu może przysporzyć jej najwięcej problemów w grze defensywnej.
     W ekipie trenera Andrzeja Drużkowskiego panuje bojowy nastrój. Ostatnie wysokie zwycięstwo wykazało, że elblążanki stać na wygranie meczu z każdym przeciwnikiem. I takich wyników oczekują od piłkarek wszyscy elbląscy kibice. Mecz Finepharm Jelenia Góra - EB Start Elbląg w sobotę o godz. 17.
     
Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama