ELH - druga kolejka (piłka nożna)

Drugą kolejkę sezonu 2006/07 rozegrały zespoły Elbląskiej Ligi Halowej. W Superlidze z kompletem zwycięstw prowadzą ubiegłoroczny triumfator Specjal i beniaminek Metrotest. W I lidze na czele rezerwy Specjala, a na czele II ligi są trzy drużyny: Dream, Elbiznes/Exclusive Sport i Canabis.

Superliga
     Po dwóch seriach spotkań tylko jedna drużyna zgromadziła komplet punktów - to zwycięzca ubiegłorocznej rywalizacji Specjal, który w pierwszej kolejce wygrał 2:1 ze Strażą Pożarną, a w drugim meczu ograł 4:1 Przeciwlotnika. Mecz rozpoczął się co prawda od prowadzenia Przeciwlotnika, ale później do głosu doszli aktualni mistrzowie ligi i po dwóch bramkach Mariusza Millera oraz trafieniach Marka Zawady i Łukasza Gładka odnieśli pewne zwycięstwo. Przeciwlotnik przegrał drugi mecz i jest drugim zespołem, obok zamykającego tabelę Asenhajmera, który nie zdobył jeszcze punktu.
     Tak jak Specjal, dorobkiem 6 punktów w dwóch meczach może pochwalić się Metrotest, który po zaciętym i ciekawym meczu pokonał 4:2 Termoizol. Metrotest prowadził od początku, kiedy to w 10 min. przedłużony rzut karny na bramkę zamienił Cezary Chłoszcz. Ten sam zawodnik jeszcze w tej samej minucie z kolejnego przedłużonego rzutu karnego podwyższył na 2:0. Zaraz po rozpoczęciu drugie połowy bramkę na 3:0 zdobył Tomasz Szewczuk. Od tego momentu mecz nieco się wyrównał, czego dowodem było trafienie Bartłomieja Florka na 1:3 w 20. min. Metrotest w pełni jednak kontrolował przebieg gry i chwilę po tym Mariusz Dreszler zdobył czwartą bramkę dla beniaminka. Zawodników Termoizolu stać było jedynie na zmniejszenie rozmiarów porażki, a uczynił to Piotr Tyburski z przedłużonego rzutu karnego.
     Innym ciekawym meczem był remisowy pojedynek DRE z Energą, w którym zanotowano wynik 1:1. Od 9. min. prowadziła Energa po golu Piotra Rutkowskiego, stan meczu wyrównał Bogdan Wojtas. Na tym skończyło się strzelenie w tym meczu, gdyż obie drużyny, mimo wielu stworzonych sytuacji, nie potrafiły zdobyć kolejnych bramek.
     Po dwóch kolejkach aż siedmiu zawodników przewodzi klasyfikacji strzelców, mając na koncie po trzy strzelone bramki. Są to: Paweł Kacała (EC), Łukasz Nadolny i Krzysztof Lech (obaj PKP), Bartłomiej Berdzik i Maciej Szechlicki (obaj REM), Mariusz Miller (Specjal) i Piotr Sieńczak (Stokrotki).
     Kolejne mecze Superligi odbędą się już w sobotę 18 listopada w hali MOS przy ul. Kościuszki od godz. 16.

Komplet wyników 2. kolejki Superligi:

PKP - REM 7:4 (3:2)
     1:0 - Nadolny (5.), 1:1 - Szechlicki (8.), 2:1 - Wojciechowski (10.), 3:1 - Lech (13.), 3:2 - Szechlicki (13.), 4:2 - Wiercioch (19.), 5:2 - Nadolny (22.), 5:3 - Grochowski (25.), 6:3 - Lech (26.), 7:3 - Lech (29.), 7:4 - Berdzik (29.).

Przeciwlotnik - Specjal 1:4 (1:1)
     1:0 - Filipek (11.), 1:1 - M. Miller (13.), 1:2 - Zawada (18.), 1:3 - Gładek (20.), 1:4 - M. Miller (24.).

Służby Miejskie - EC 4:2 (2:2)
     1:0 - Korzeniowski (5.), 1:1 - Hull (7.), 1:2 - Kacała (14.), 2:2 - G. Miller (15.), 3:2 - Sambor (28.), 4:2 - P. Bałdyga (30.).

Stokrotki - Pujan 4:2 (1:0)
     1:0 - Góralczyk (14.), 2:0 - Sieńczak (16.), 2:1 - Czajka (16.), 3:1 - Grędziński (18.), 3:2 - Szopiński (28.), 4:2 - Sieńczak (30.).

Straż Pożarna - Asenhajmer 7:1 (3:0)
     1:0 - Kołecki (12.), 2:0 - Bojanowski (15.), 3:0 - Gryciuk (15.), 3:1 - Murzyński (17.), 4:1 - Gryciuk (22.), 5:1 - Ratajczyk (27.), 6:1 - Giżycki (28.), 7:1 - Kołecki (30.).

DRE - Energa 1:1 (1:1)
     0:1 - Rutkowski (9.), 1:1 - Wojtas (12.).

Metrotest - Termoizol 4:2 (2:0)
     1:0 - C. Chłoszcz (10.), 2:0 - C. Chłoszcz (10.), 3:0 - Szewczyk (17.), 3:1 - Florek (20.), 4:1 - Dreszler (23.), 4:2 - Tyburski (30.).

I liga
     W I lidze sytuacja nieco klarowniejsza niż klasę wyżej. Tu komplet zwycięstw ma na koncie już tylko jedna drużyna - rezerwy Specjala. Lider w drugiej serii spotkań ograł gładko 5:1 Trolla. Pierwsza połowa była jeszcze dość wyrównana, ale w drugiej Specjal II nie dał rywalowi żadnych szans, zdobywając kolejne bramki i w pełni zasłużenie zwyciężając.
     Dużo ciekawszy przebieg miał pojedynek pomiędzy East Expressem a Amatorami, w którym padło aż 10 goli. Amatorzy prowadzili w meczu już 4:1, a na początku drugiej połowy nawet 5:1, mimo to nie zdołali tego spotkania wygrać i zakończyło się ono remisem 5:5. Znakomita forma strzelecka Pawła Bieńko, który w niespełna dziesięć minut zdobył cztery bramki, pozwoliła na efektowny finisz East Expressowi i jeden punkt.
     Wyrównany mecz kibice obejrzeli również w wykonaniu Liry i Wiarusa, gdzie na 120 sekund przed końcem był remis 2:2. Sama końcówka należała jednak do Wiarusa, który w przeciągu dwóch minut zdobył dwie bramki i ostatecznie wygrał 4:2.
     Na dole tabeli dwie drużyny, które nie zdołały zdobyć jeszcze punktu - Laguna i Wojewódzki Szpital Zespolony.
     Najlepszym strzelcem po dwóch kolejkach jest Paweł Bieńko z East Expressu, który dotychczas sześciokrotnie pokonywał bramkarzy rywali. Jedno trafienie mniej zaliczyli Rafał Grzelak (Kromet) i Łukasz Wolak (Specjal II).
     Trzecią kolejkę zespoły I ligi rozegrają w sobotę 18 listopada od godz. 15 oraz w niedzielę 19 listopada od godz. 9 w hali sportowej IV LO przy ul. Sienkiewicza.

Komplet wyników 2. kolejki I ligi:

Dulux - Laguna 3:2 (0:2)
     0:1 - Tyburski (11.), 0:2 - Górnik (15.), 1:2 - Ruczyński (16.), 2:2 - Zubko (20.), 3:2 - Parszuto (29.).

Troll - Specjal II 1:5 (0:1)
     0:1 - Fedak (10.), 0:2 - Wolak (18.), 0:3 - Kowzan (21.), 1:3 - Dudek (23.), 1:4 - Kowzan (23.), 1:5 - Kowzan (24.).

Kromet - WSZ 5:2 (2:1)
     1:0 - Kuczyński (5.), 2:0 - Grzelak (11.), 2:1 - Dziąbowski (12.), 3:1 - Grzelak (19.), 3:2 - Malach (23.), 4:2 - Grzelak (24.), 5:2 - Kubrak (28.).

East Express - Amatorzy 5:5 (1:4)
     0:1 - Heida (2.), 0:2 - Danielewicz (4.), 0:3 - Heida (5.), 1:3 - Bieńko (6.), 1:4 - Wulczyński (15.), 1:5 - L. Kimsa (18.), 2:5 - Bieńko (19.), 3:5 - Bieńko (25.), 4:5 - Bieńko (27.), 5:5 - Bieńko (28.).

Lira – Wiarus 2:4 (2:2)
     1:0 - Grubecki (2.), 1:1 - Gruszka (4.), 1:2 - Gruszka (13.), 2:2 - Sowa (14.), 2:3 - Boryczewski (28.), 2:4 - Gierko (30.).

II liga
     W drugiej lidze po 2. kolejce trzech liderów. Na czele tabeli z kompletem zwycięstw są: Dream, Elbiznes/Exclusive Sport i Canabis. Dream i Elbiznes/Exclusive Sport odniosły wysokie i przekonywujące zwycięstwa, pokonując odpowiednio 7:0 G-9 i 8:1 Robto. Canabis równie pewnie w stosunku 4:1 rozprawił się z ZUB Mytych. Na uwagę w tej kolejce zasługuje wyczyn Tomasza Nowickiego, strzelca aż pięciu z siedmiu goli dla ekipy Dream. To oczywiście wywindowało go na szczyt klasyfikacji najlepszych strzelców.
     W meczu Elbiznes/Exclusive Sport z Robto pierwsza odsłona nie zapowiadała tak zdecydowanego zwycięstwa tych pierwszych, choć od początku osiągnęli przewagę i prowadzili 2:0 po trafieniach Bartłomieja Gajewskiego i Michała Rolli. W drugiej części Robto zdobyło bramkę na 1:3, jak się później okazało, jedynie honorową. Najskuteczniejszym zawodnikiem w szeregach zwycięzców w tym meczu okazał się Maciej Folc, strzelec trzech goli.
     Trzeci z liderów II ligi Canabis niezbyt szczęśliwie rozpoczął mecz, gdyż od 3. min. przegrywał 0:1 po bramce Szymona Trusiły z ZUB Mytych. Potem jednak „zielarze” wzięli się do pracy i osiągnęli przewagę, którą udokumentowali trzema golami Daniela Dąbrowskiego oraz trafieniem Piotra Kręgiela.
     Tabelę zamykają trzy zespoły: G-9, ZUB Mytych i Robto, które solidarnie nie zdobyły jeszcze punktu.
     W klasyfikacji strzelców z siedmioma bramkami prowadzi Tomasz Nowicki (Dream). Cztery trafienia ma na swoim koncie Daniel Dąbrowski (Canabis).
     Następne mecze już w sobotę 18 listopada w sali IV LO przy ul. Sienkiewicza od godz. 17.30 oraz w niedzielę 19 listopada od godz. 11.30.

Komplet wyników 2. kolejki II ligi:

Qraś Meble - Pujan II 5:1 (0:0)
     1:0 - Raszewski (20.), 2:0 - Szczęchuła (24.0, 3:0 - Tubielewicz (25.), 4:0 - Raszewski (26.), 4:1 - Barański (29.), 5:1 - Wojtyna (30.).

G-9 - Dream 0:7 (0:3)
     0:1 - T. Nowicki (3.), 0:2 - T. Nowicki (4.), 0:3 - Adam Kurowski (10.), 0:4 - T. Nowicki (22.0, 0:5 - T. Nowicki (25.), 0:6 - Tomasz Kurowski (28-sam.), 0:7 - T. Nowicki (30.).

Canabis - ZUB Mytych 4:1 (1:1)
     0:1 - Trusiło (3.), 1:1 - Dąbrowski (5.), 2:1 - Dąbrowski (16.), 3:1 - Dąbrowski (23.), 4:1 - Kręgiel (25.).

Robto - Elbiznes/Exclusive Sport 1:8 (0:2)
     0:1 - Gajewski (8.), 0:2 - Rolla (11.), 0:3 - Folc (17.), 1:3 - Ciepliński (17.), 1:4 - Folc (19.), 1:5 - Dybowski (25.), 1:6 - Kiziński (29.), 1:7 - Folc (30.), 1:8 - Gajewski (30.).

Przekrój - Vetro-Tec&Miś 4:2 (3:1)
     1:0 - Sobolewski (3.), 1:1 - Hladny (7.), 2:1 - Branicki (13.), 3:1 - Sobolewski (13), 3:2 - R. Niewiadomski (23.), 4:2 - Żóralski (29.).