UWAGA!

Fitness w wodzie na krytej pływalni

 Elbląg, Fitness w wodzie na krytej pływalni

W ramach akcji Aktywuj się z MOSiR-em mieszkańcy Elbląga mogą korzystać z zajęć aqua fitnessu na Krytej Pływalni przy ul. Robotniczej. Zajęcia odbywają się w każdy dzień tygodnia, poza sobotami.

Aqua fitness to wspaniała forma treningu w wodzie, mająca na celu wzmocnienie kondycji i wydolności organizmu, a także niezwykle skuteczny i bezpieczny sposób walki z nadwagą. Wyjątkowość tych zajęć polega na poprawie sprawności fizycznej bez nadmiernego obciążania organizmu, gdyż wszystkie ćwiczenia wykonywane są w wodzie. Program dostosowywany jest do możliwości i oczekiwań uczestników.
       Zajęcia Aqua fitness odbywają się w każdy dzień tygodnia, poza sobotami. Szczególnie zachęcające są poranne zajęcia w poniedziałki i środy na 9:15, oferowane wszystkim tym, którzy dysponują czasem i chcą rozpoczynać aktywnie dzień, nie siedząc w domu. Półgodzinne ćwiczenia w wodzie, następnie pół godziny przeznaczone na pływanie działają pobudzająco i wpływają na poprawę samopoczucia. Osoby dysponujące czasem dopiero po południu mogą korzystać z zajęć na godzinę 20:00 (pon., wt., czw., pt.) lub w niedzielę na godzinę 16:30. Bilet wstępu na jedne zajęcia aqua fitness to koszt 20 zł. Możliwy jest także zakup karnetu w kwocie 90 zł za 8 wejść w miesiącu lub 60 zł za 4 wejścia w miesiącu.
       Drugą propozycją zajęć oferowanych na Krytej Pływalni przy ul. Robotniczej, jest Aerobik dla seniorów. Są to zajęcia w wodzie, w ramach których wykonywany jest szereg ćwiczeń łączących elementy fitnessu, gimnastyki korekcyjnej aerobiku z elementami pływania, specjalnie przygotowanymi dla tej grupy wiekowej. Jest to znakomita metoda na bezbolesne i skuteczne usprawnianie poszczególnych części ciała po różnego rodzaju kontuzjach czy operacjach. Wyporność wody powoduje, że ciało wydaje się lżejsze, a stawy odciążone. Z drugiej strony, opór, jaki stawia woda sprawia, że w każdy wykonywany ruch należy wkładać więcej siły.
       Aerobik dla seniorów odbywa się w każdą sobotę o godz. 11:00 i 12:00 na Krytej Pływalni przy ul. Robotniczej. Zajęcia w wodzie skierowane są do wszystkich osób powyżej 60 roku życia. Cena biletu wynosi 6 zł i obejmuje 30 minut zajęć oraz 30 minut pływania dowolnego. Więcej informacji można znaleźć na stronie.
      
MOSiR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama