UWAGA!

Garmin Iron Triathlon powraca!

 
Elbląg, Tak było w Elblągu w ubiegłym roku
Tak było w Elblągu w ubiegłym roku (fot. Michał Skroboszewski)

To już pewne! Po bardzo dobrym przyjęciu tegorocznej imprezy, zawody Garmin Iron Triathlon po raz kolejny zagoszczą w Elblągu. Zmianie ulegnie termin zawodów w naszym mieście, który przypadnie na 18 czerwca 2017 roku. Zawodnicy tradycyjnie będą mogli ścigać się na jednym z dwóch dystansów: 1/4 i 1/8 ironman, a najmłodsi będą mogli wystartować w zawodach biegowych Garmin Kids.

Już od kilku lat cykl Garmin Iron Triathlon odbywa się w formule pięciu edycji. Do tej pory organizatorzy podali lokalizacje dwóch przyszłorocznych imprez, które odbędą się 4 czerwca w Ślesinie oraz 2 lipca w Stężycy. Dziś do tego grona dołączył Elbląg. Centrum imprezy zostanie zlokalizowane nad rzeką Elbląg, w samym centrum elbląskiej starówki. Triathloniści mogą ponownie liczyć na szybką, dokładnie wymierzoną trasę z dobrym asfaltem, która sprzyja biciu rekordów życiowych.
       - Trasa, tak jak w tym roku, będzie bardzo szybka, a my pracujemy jeszcze nad jej ulepszeniem. Poza tym triathlon w centrum miasta ma swój urok. Tysiące kibiców na widowiskowych trasach, doskonała baza noclegowa i impreza dla całych rodzin – powiedział Filip Szołowski, organizator cyklu.
      
       Terminy Garmin Iron Triathlon 2017:
       21.05.2017 – etap pierwszy
       4.06.2017 – etap drugi – Ślesin
       18.06.2017 – etap trzeci - Elbląg
       2.07.2017 – etap czwarty - Stężyca
       16.07.2017 – etap piąty
      
       Zawody w Elblągu, w terminie 18 czerwca, zastąpią rywalizację w Radkowie, który w przyszłym roku opuści cykl Garmin Iron Triathlon, co wcale nie oznacza, że w tej miejscowości w ogóle nie obędzie się triathlon.
       Kolejną zmianą jest lokalizacja wielkiego finału cyklu, który w zeszłym roku odbył się właśnie w Elblągu. Organizatorzy na tę chwilę zdradzają, że ostatnia edycja serii odbędzie się w przepięknej miejscowości w centralnej Polsce, niedaleko Warszawy, z bardzo dobrym dojazdem z Łodzi, Trójmiasta, Bydgoszczy czy Poznania.
       Zapisy na cały cykl uruchomione zostaną 14 listopada o godz. 12 na oficjalnej stronie internetowej cyklu.
      
inf. nadesłana
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama