UWAGA!

Grą w brydża uczcili setną rocznicę

 
Elbląg, Grą w brydża uczcili setną rocznicę
fot. Michał Skroboszewski, arch. portEl

W Elblągu odbył się patriotyczny turniej brydża sportowego z okazji święta Niepodległości w ramach obchodów jubileuszu 100-lecia Odzyskania Niepodległości Polski, w którym wzięli udział wzięli brydżystki i brydżyści z Braniewa, Elbląga, Gronowa Elbląskiego, Jagodnika, Kwietniewa, Nowakowa, Nowej Pasłęki, Suchacza i Sztumu.

Gościem specjalnym imprezy był arcymistrz międzynarodowy Bogusław Gierulski wielokrotny mistrz i reprezentant Elbląga, Polski, mistrz Wiosennych i Jesiennych Mistrzostw Ameryki Północnej, zdobywca prestiżowych pucharów Vanderbilta i Reisingera, tegoroczny mistrz Drużynowych Mistrzostw Ameryki Południowej i wicemistrz Ameryki Południowej Par z Sao Paulo w Brazylii, mistrz Polski Teamów, które odbyły się w sierpniu 2018 w Sopocie podczas 58. Międzynarodowego Kongresu Bałtyckiego, brązowy medalista jubileuszowych 15. Otwartych Mistrzostw Świata z Orlando na Florydzie USA, które odbyły się w listopadzie 2018. W poniedziałkowej imprezie z okazji święta Niepodległości udział wzięli: brydżystki i brydżyści z Braniewa, Elbląga, Gronowa Górnego, Jagodnika, Kwietniewa, Nowakowa, Nowej Pasłęki i Sztumu. Po ciekawej i pasjonującej rywalizacji turniej zakończył się zwycięstwem duetu Zbigniew Bando - Zbigniew Listewnik Elbląg 62,50% wyprzedzając Reginę Wołek i Marka Czaplińskiego Elbląg 59,94%. Trzecie miejsce na podium zajęli Andrzej Fronczak (Elbląg) i Krzysztof Nagielski (Kwietniewo) 58,97 %. W kategorii Walentynek zwyciężyły Rena Bieda i Leonarda Danielewicz (Elbląg) wyprzedzając Janinę Maksymowicz i Iwonę Wierzbicką (Elbląg), zaś w konkurencji par mikstowych najlepszym duetem okazali się Anna Dworakowska (Suchacz) i Waldemar Ślesicki (Nowakowo). W zawodach udział wzięło 28 brydżystów. - Przybyłam z grupą koleżanek i kolegów na to patriotyczne spotkanie i turniej, aby spędzić ten wieczór w miłej, kameralnej atmosferze z przyjaciółmi brydża - mówi Rena Bieda. - W rodzinie wielopokoleniowej szanujemy i pielęgnujemy piękne patriotyczne karty historii Polski, dlatego uczestniczyliśmy w tej pięknej imprezie. Wyrażamy przekonanie, że impreza dostarczy uczestnikom niezapomnianych patriotycznych wrażeń.
       Zarząd Elbląskiego Stowarzyszenia Brydża Sportowego zaprasza wszystkich miłośników królewskiej gry na lokalny turniej w ramach Ogólnopolskiego Turnieju pod wspólną nazwą O Podkowę Kasztanki Marszałka, który zbiega się z okrągłą 100. rocznicą Odzyskania Niepodległości Polski. Turniej zostanie rozegrany w niedzielę, 11 listopada w hotelu "Pod Lwem". Rejestracja do godz. 10 u dyrektora koordynatora turnieju Zbigniewa Listewnika. Start o godz. 10:30.
      
Henryk Łęcki, wiceprezes Elbląskiego Stowarzyszenia Brydża Sportowego
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama