Grad bramek (halówka II)

71 bramek padło w czwartej kolejce II ligi halowej. Najwięcej goli, bo aż 18, kibice zobaczyli w meczu PKP z WZS. Dobrą formą strzelecką popisał się także lider Metrotest, który pokonał ADI 12:0.

Czwarta kolejka II ligi halowej przyniosła rekordową w tym sezonie liczbę bramek. Widać, że niektóre zespoły z kolejki na kolejkę poprawiają swoją formę strzelecką. Pokazał to zwłaszcza lider Metrotest, który pokonał aż 12:0 ADI. Sympatyków Metrotestu cieszyć może nie tylko dobra skuteczność piłkarzy, ale także bardzo dobra gra defensywna. W czterech meczach zespół ten stracił zaledwie trzy bramki. W spotkaniu z ekipą ADI festiwal strzelecki rozpoczął Andrzej Tomiałojć, który w ciągu minuty dwukrotnie pokonał bramkarza rywali. Cztery minuty później tego samego dokonał Arkadiusz Stępień i lider prowadził już 4:0. W pierwszej odsłonie pojedynku Metrotest zdobył jeszcze dwie bramki z przedłużonych rzutów karnych, a ich autorem okazał się Adrian Tytek. W drugiej połowie lider dołożył sześć bramek, odnosząc w pełni zasłużone zwycięstwo. Po dwa trafienia zanotowali Wojciech Boniecki i Tomasz Szewczuk, po jednej bramce zdobyli Sebastian Szaro i Andrzej Tomiałojuć, dla którego była to trzecia bramka w tym meczu.
     Najwięcej bramek, bo aż 18 padło natomiast w meczu, w którym PKP pokonało Wojewódzki Szpital Zespolony 13:5. W tym spotkaniu swój dorobek bramkowy powiększył lider klasyfikacji strzelców Tomasz Nowicki, który cztery razy pokonał bramkarza rywali. Tym samym Tomek z 14 bramkami nadal pozostaje najskuteczniejszym strzelcem II ligi. Także cztery bramki zdobył w tym meczu jego brat Patryk, trzy trafienia dołożył Dariusz Rypiński, a dwa Adam Siemaszko. Natomiast w zespole WSZ trzy bramki zdobył Dariusz Sobotowicz, po jednej Cezary Misiewicz i Piotr Dziąbowski.
     Najciekawszym meczem czwartej kolejki było spotkanie pomiędzy Pujanem i PKS. Mecz od początku toczył się w szybkim tempie a obie drużyny miały po kilka dogodnych sytuacji. Niemoc strzelecką przełamał dopiero w 10 min. Dariusz Tyburski i PKS objął prowadzenie 1:0. Chwilę później do remisu 1:1 doprowadził Daniel Czajka. Radość piłkarzy Pujana nie trwała jednak długo, gdyż jeszcze w tej samej minucie po raz drugi do bramki rywali trafił Dariusz Tyburski. W 14 min. po golu Adama Kawczaka przewaga PKS-u wzrosła do dwóch oczek 3:1. I kiedy wydawało się, że takim właśnie wynikiem zakończy się pierwsza połowa, bramkę kontaktową zdobył Daniel Czajka. Po zmianie stron coraz częściej groźnie atakowali piłkarze Pujana i wreszcie w 20 min. po bramce Tomasza Szopińskiego doprowadzili do remisu 3:3. W ostatnich trzech minutach Pujan zdobył jeszcze dwie bramki autorstwa Pawła Łukaszewskiego oraz Adama Osaka i mecz zakończył się ich wygraną 5:3.
     Pewne trzy punkty zdobył także wicelider Wiarus, który pokonał ostatni w tabeli AZS Jański 7:3. Praktycznie do pierwszej do ostatniej minuty pojedynku przewaga należała do Wiarusa. W zespole rywali wyróżniał się zdobywca wszystkich trzech bramek Daniel Ciesielski, jednak w pojedynkę nie był w stanie przeciwstawić się rywalom i kolejne zwycięstwo powędrowało na konto Wiarusa.
     Pierwsze punkty w obecnym sezonie zdobyli Amatorzy, niespodziewanie pokonując Lirę 5:2. Trzy bramki dla Amatorów zdobył w tym meczu Piotr Skocki.

Komplet wyników 4. kolejki:

Wiarus - AZS Jański 7:3 (3:1)
     1:0 - Chwoszcz (3.), 2:0 - Michał Lasowicz (6.), 3:0 - Bandurski (7.), 3:1 - Ciesielski (12.), 4:1 - Gruszka (19.), 5:1 - Urbański (22.), 6:1 - Maciej Lasowicz (23.), 7:1 - Bandurski (25.), 7:2 - Ciesielski (26.), 7:3 - Ciesielski (29.).

Troll - Kromet 2:3 (1:1)
     0:1 - Grzelak (1.), 1:1 - Gryka (10.), 1:2 - Mostowiec (24.), 1:3 - Mostowiec (26.), 2:3 - Kuliński (30.).

Amatorzy - Lira 5:2 (2:0)
     1:0 - Heida (13.0, 2:0 - P. Skocki (15.), 3:0 - P. Skocki (19.), 3:1 - Sielezin (22.), 3:2 - Grubecki (23.), 4:2 - Wulczyński (24.), 5:2 - P. Skocki (27.).

East Express - Karo 4:5 (1:2)
     1:0 - Lubowiecki (2.), 1:1 - Piotrowski (4.), 1:2 - Piotrowski (8.), 1:3 - Piotrowski (21.), 1:4 - Laskowski (27.), 2:4 - Lubowiecki (28.), 3:4 - Lubowiecki (29.), 3:5 - Sobotowski (29.), 4:5 - Bieńko (30.).

WSZ - PKP 5:13 (1:5)
     0:1 - P. Nowicki (1.), 1:1 - Dziąbowski (5.), 1:2 - Rypiński (11.), 1:3 - T. Nowicki (12.), 1:4 - T. Nowicki (13.), 1:5 - P. Nowicki (9.), 2:5 - Sobotowicz (16.), 3:5 - Sobotowicz (17-k.), 3:6 - Rypiński (19.), 3:7 - Rypiński (20.), 3:8 - P. Nowicki (21.), 3:9 - Siemaszko (22.), 4:9 - Misiewicz (22.), 4:10 - P. Nowicki (25.), 4:11 - T. Nowicki (25.), 5:11 - Sobotowicz (26.), 5:12 - Siemaszko (28.), 5:13 - T. Nowicki (30.).

Specjal II - Neksus 2:0 (1:0)
     1:0 - Gawryś (7.), 2:0 - Kowzan (30.).

ADI - Metrotest 0:12 (0:6)
     0:1 - Tomiałojć (7.), 0:2 - Tomiałojć (8.), 0:3 - Stępień (12.), 0:4 - Stępień (12.), 0:5 - Tytek 915.), 0:6 - Tytek (15.), 0:7 - Boniecki (18.0, 0:8 - Szaro (25.), 0:9 - Tomiałojć (27.), 0:10 - Boniecki (29.), 0:11 - Szewczuk (29.), 0:12 - Szewczuk (30.).

Pujan - PKS 5:3 (2:3)
     0:1 - Tyburski (10.), 1:1 - Czajka (11.), 1:2 - Tyburski (11), 1:3 - Kawczak (14.), 2:3 - Czajka (15.), 3:3 - Szopiński (20.), 4:3 - Łukaszewski (27.), 5:3 - Osak (30.).