UWAGA!

Hokej w Elblągu

IKS Atak tworzy pierwszą w Polsce sekcję hokeja na lodzie osób niepełnosprawnych. W tajniki tej gry elblążan wprowadzać będzie Sylwester Flis. Ten Kanadyjczyk polskiego pochodzenia to jeden z najlepszych na świecie zawodników, król strzelców z Igrzysk Paraolimpijskich w Salt Lake City. Pierwsze lekcje już pod koniec października.

- Swoich sił na lodzie spróbują prawie wszyscy nasi zawodnicy - mówi Tomasz Woźny, prezes IKS Atak. - Sprawdzimy predyspozycje każdego z nas, „ułożymy” zespół i zaczniemy grać. Dodatkową motywacją jest fakt, że drużyna ta, przynajmniej na początku, będzie reprezentacją Polski! Póki co, nie mamy konkurencji.
     W połowie grudnia w Elblągu rozegrany zostanie historyczny, pierwszy turniej hokeja na lodzie osób niepełnosprawnych. Wystąpią w nim - prócz elblążan - trzy reprezentacje narodowe.
     - Wysłaliśmy zaproszenia do Estonii, Szwecji, Niemiec, Norwegii i Finlandii - mówi Aneta Rękas- Woźna, kierowniczka IKS Atak. - Jeszcze nie wiemy, kto przyjedzie.
     W hokeja na lodzie osoby niepełnosprawne grają na specjalnych ślizgach. Są one robione na miarę, przypominają sanki na łyżwach. Są niezwykle zwrotne i szybkie, jazda na nich wymaga doskonałej sprawności i techniki. Zawodnicy ubrani są w stroje takie, jak pełnosprawni hokeiści. Podobnie zabezpieczony jest bramkarz.
     
Mira Stankiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama