Igor Janik akademickim wicemistrzem Polski

Elbląg, Igor Janik został indywidualnym mistrzem Polski w szachach
Igor Janik został indywidualnym mistrzem Polski w szachach (fot. Anna Dembińska, arch. portEl.pl)

Elbląski szachista Igor Janik zdobył indywidualne wicemistrzostwo Polski na odbywających się w Szczyrku Akademickich Mistrzostwach Polski. Elblążanin reprezentował Akademię Leona Koźmińskiego, która to uczelnia zdobyła złoto w klasyfikacji drużynowej.

Od 13 do 15 listopada w Szczyrku odbywały się Akademickie Mistrzostwa Polski w szachach. W zespole Akademii Leona Koźmińskiego grał elblążanin Igor Janik. W dziewięciu partiach elblążanin zdobył 7,5 punktu, co w efekcie przełożyło się na drugie miejsce w turnieju. Cały turniej wygrał Mikołaj Tomczak – kolega z akademickiej drużyny Igora Janika, który turniej zakończył z dorobkiem 8 punktów. Partia pomiędzy Mikołajem Tomczakiem (białe), a Igorem Janikiem (czarne) zakończyła się remisem.

W klasyfikacji drużynowej wygrała Akademia Leona Koźmińskiego. W rywalizacji mężczyzn wzięło udział 95 zawodników z 20 uczelni.