UWAGA!

II Gala Boksu i K1

 
Elbląg, II Gala Boksu i K1

W sobotę (22 października) w Pile odbyła się II Gala Boksu i K1. Podczas zawodów stoczono dziesięć walk, w tym dwie w formule MMA, trzy w K1 i pięć bokserskich pojedynków. W ringu stanął też zawodnik UKS Kontra Elbląg Dawid Michelus. Sportowych emocji nie brakowało.

Zaproszenie do udziału w imprezie otrzymał pochodzący z Piły zawodnik UKS Kontra Elbląg Dawid Michelus. Organizator gali wiedział, że jego występ będzie nie lada gratką dla pilskich kibiców sportów walki, gdyż reprezentujący klub Kontra Elbląg zawodnik jest czołowym pięściarzem z topu boksu olimpijskiego w Polsce oraz zawodnikiem Światowej Ligi WSB. Jego najważniejsze osiągnięcia to m.in. brązowy medal mistrzostw świata - Azerbejdżan, medal Igrzysk Olimpijskich Młodzieży - Singapur, 5-krotny tytuł mistrza Polski seniorów, wielokrotny medalista młodzieżowych mistrzostw Polski, mistrzostw kraju we wszystkich kategoriach wiekowych oraz pucharów Polski.
       Dawid Michelus podczas Gali stoczył pojedynek w limicie wagowym do 64 kg, a jego rywalem był zawodnik pilskiego Sokoła Paweł Piotrowski, który ma na swoim koncie m.in.mistrzostwo Polski młodzików i kadetów oraz jest medalistą pucharów Polski w boksie.
       Przebieg walki pokazał jednoznacznie, że Michelus wciąż prezentuje wysoki poziom sportowy, jego przeciwnik był trzykrotnie liczony w czasie starcia na dystansie trzech rund. Michelus po wygranym jednogłośnie pojedynku otrzymał owacje od pilskich kibiców licznie zgromadzonych na gali.
      
Krzysztof Stemplewski (UKS Kontra Elbląg)
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama