UWAGA!

Inauguracja sezonu (piłka nożna)

W ten weekend (11-12 sierpnia) zainaugurowane zostaną rozgrywki piłkarskie w III, IV i V lidze. Na tych szczeblach kibice z naszego regionu emocjonować się będą występami trzecioligowej Olimpii Elbląg, czwartoligowych Concordii Elbląg, Zatoki Braniewo i Polonii Pasłęk oraz piątoligowców ZKS Olimpii Elbląg, Błękitnych Orneta i MGKS Tolkmicko.

III liga: Olimpia Elbląg
     Najbardziej utytułowany klub Elbląga i regionu rozpocznie sezon 2007/08 na własnym stadionie meczem z Drwęcą Nowe Miasto. Pojedynek, który uznać można za derbowy z racji położenia obu miast w jednym województwie, na pewno nie będzie łatwym dla podopiecznych Zbigniewa Kieżuna. Działacze klubowi chcąc dać trenerowi pełen komfort przygotowań do inauguracyjnego pojedynku wydali nawet kontrowersyjną decyzję o wycofaniu drużyny z Pucharu Polski, choć nie spotkało się to, co zrozumiałe, z aprobatą wśród kibiców Olimpii. Wszystko jednak po to, by udanie, od zwycięstwa rozpocząć arcyważny sezon ligowy, w którym elblążanie walczyć mają o awans do nowo tworzonej II ligi [obecna III liga - przyp. BAR]. Taki awans gwarantuje zajęcie miejsc od 2-4, bądź lokaty od 5-8, ale wówczas promocja uzależniona będzie od liczby spadkowiczów z II ligi z danego makroregionu. Zajęcie pierwszej lokaty na mecie sezonu 2007/08 premiowane jest awansem do nowej I ligi [obecna II liga - przyp. BAR].
     Trener Olimpii Zbigniew Kieżun: - Myślę, że chłopcy właściwie przepracowali okres przygotowań. Rozegraliśmy sporo gier kontrolnych, w których padły różne wyniki, ale jestem przekonany, że spełniły one swoje zadanie. Mam gotowy skład na pierwszy mecz sezonu, który wykreował się podczas sparingów. Chcemy grać piłkę otwartą, przyjemną dla oka, widowiskową, a co najważniejsze skuteczną. Tak, by zrealizować jasny cel postawiony przede mną i zespołem, czyli awans do II ligi. Najważniejsze żeby drużyna była kolektywem, zespołem zarówno na boisku, jak i poza nim. Mecz derbowy będzie na pewno trudnym pojedynkiem, od pierwszej do dziewięćdziesiątej minuty musimy być skoncentrowani, jeśli chcemy zgarnąć pełną pulę. Nie dopuszczam innego rozwiązania, jak nasze zwycięstwo.
     Prezes sekcji piłki nożnej KS Olimpia Maciej Romanowski: - Gra w nowej II lidze to dla nas wielka szansa, a zarazem wyróżnienie i grzechem byłoby z tej nadarzającej się okazji nie skorzystać. Wszystko podporządkowaliśmy w tym zbliżającym się sezonie rozgrywkom ligowy, stąd również decyzja o odpuszczeniu Pucharu Polski. Liczymy na doping i wsparcie kibiców, którzy już wielokrotnie udowadniali, że są naszym dwunastym zawodnikiem i piłkarze mogą na nich polegać.
     W meczu z Drwęcą elblążanie zagrają osłabieni brakiem Tomasza Sambora (kartki) i chorego Michała Tomczyka.
     Trener Drwęcy Nowe Miasto Lubawskie Jerzy Wójcik: - Po licznych zawirowaniach w klubie, można chyba powiedzieć, że „stanęliśmy na nogi”, co pokazał m.in. ostatni nasz sparing, w którym pokonaliśmy 2:1 silną Kaszubię Kościerzyna. Mam młodą,
     nieobliczalną drużynę, której średnia wieku wynosi 22 lata. To ambitni chłopcy i gdybym nie wierzył w końcowy sukces, nie podejmowałbym pracy w tym klubie. Żałuję, że tuż przed początkiem rozgrywek zespół opuścił kolejny z jego filarów bramkarz Jarek Talik [Talik wybrał ofertę IV-ligowej Olimpii Sztum - przyp. BAR], ale do Elbląga jedziemy nie przegrać i wierzę, że cel ten uda się zrealizować.
     Początek meczu Olimpia - Drwęca w sobotę 11 sierpnia o godz. 17. Ceny biletów na stadion przy Agrikola - Trybuna „VIP” - 10 zł, Trybuna „Prosta” - 5 zł, Trybuna „Łuk” - 3 zł.
     
     IV liga: Concordia Elbląg, Zatoka Braniewo, Polonia Pasłęk
     Concordia
     Dla elbląskiej Concordii sezon 2007/08 będzie historycznym, gdyż elblążanie po raz pierwszy zagrają na szczeblu IV ligi. W klubie ostrożnie mówi się o planach i celach na nowy sezon, ale nie będzie chyba nadużyciem stwierdzenie, że Concordia, jak każdy beniaminek, w pierwszym sezonie powalczy przede wszystkim o utrzymanie się w nowej klasie rozgrywkowej.
     Trener Concordii Elbląg Lech Strembski: - Największą bolączką w trakcie przygotowań były kwestie kadrowe. Chcieliśmy zrobić w tej materii wszystko, by nasz premierowy sezon na szczeblu IV ligi nie okazał się meteorytem, byśmy po rocznej przygodzie w tej lidze nie musieli za rok zaczynać szczebel niżej. Nie mamy zaplecza młodzieżowego, dlatego wymogi dotyczące gry określonej liczby młodzieżowców są dla nas sporym problemem, który na szczęście udało się rozwiązać. Wiadomo, że czwartoligowe granie różni się od tego, co do tej pory robiliśmy. Mam jednak w drużynie zawodników ogranych w III lidze, a nawet jak Marek Zawada, w drugiej, więc nie do końca jest tak, że będzie to dla nas jakaś specjalna nowość. Jeśli chodzi o kwestie kadrowe, to kilku zawodników pożegnało się z klubem. Do czwartoligowego Powiśla Dzierzgoń odszedł Sebastian Cierlicki, za granicę wyjechał Jacek Józefowski, trochę niespodziewanie opuścił nas Jacek Bykowski, który wybrał Polonię Pasłęk i Ireneusz Jaromiński (MGKS Tolkmicko), mniej z nami przebywa ostatnio Marek Młynik, tak do końca nie wiem, czy będę mógł liczyć na jego pomoc. Kadra na dziś liczy około 20 ludzi, można powiedzieć, że jest dopinana, pozostała w zasadzie tylko kwestia pozyskania z Olimpii Macieja Zająca. Spore roszady zajdą przede wszystkim w linii defensywnej, z którą nie ukrywam, mieliśmy najwięcej kłopotów w trakcie rozgrywanych sparingów. Niech dla nikogo nie będzie zaskoczeniem, że w pierwszym meczu w tej formacji zagra Marek Zawada [napastnik, najlepszy strzelec Concordii w V lidze - przyp. BAR], który przyznam, w tym momencie jest dla nas nieoceniony i bez niego byłoby bardzo trudno. Jeśli chodzi o cele przed tym sezonem, to najpierw chcemy wygrać w pierwszym meczu z Giżyckiem. Wszystkich kibiców zapraszam na sobotę na godz. 14.30 na stadion przy Krakusa, gdzie zmierzymy się z Mamrami Giżycko.
     Pierwotnie mecz był zaplanowany na godz. 17, ale o tej porze przy Agrikola gra Olimpia, oni są najważniejsi w tym mieście, absolutnie nie chcemy konkurować z naszym mocniejszym bratem, stąd mecz o nieco nietypowej porze. Kibice będą mogli obejrzeć w sobotę dwa mecze i chciałbym, by z obu wychodzili zadowoleni.
     
     Zatoka
     Po dobrym ubiegłorocznym sezonie, gdy braniewianie jako beniaminek uplasowali się na 6. miejscu w końcowej klasyfikacji, apetyty braniewskich kibiców na pewno wzrosły. Wszystkie plany weryfikowane są jednak na bieżąco, a generalny sprawdzian będzie miał miejsce na boisku podczas ligowych zmagań. W przerwie letniej zespół opuściło kilku zawodników, a jedynym poważnym wzmocnieniem jest pozyskanie z Olimpii Elbląg doświadczonego Wiesława Korzeba.
     Trener Zatoki Braniewo Stanisław Fijarczyk: - Oprócz Korzeba do zespołu dołączyli młodzieżowcy, nasi wychowankowie, których będziemy powoli wprowadzali do drużyny, ale to jeszcze melodia przyszłości. Już w pierwszym meczu nie ominą nas problemy kadrowe, bo nie mogę skorzystać z usług pierwszego bramkarza Piotra Łastówki i dwóch filarów drużyny - Cezarego Cieplińskiego i Piotra Rutkowskiego. Jeśli chodzi o mecze sparingowe, to w większości wypadków gra wyglądała przyzwoicie, tak naprawdę nie wyszedł nam tylko mecz z Olimpią Sztum. Po zmianach jakie zaszły w zespole sam jestem ciekawy jak zaprezentujemy się w pierwszych meczach o punkty.
     Pierwszy mecz Zatoka rozegra w sobotę 11 sierpnia na własnym stadionie o godz. 17, a rywalem będzie Sokół Ostróda.
     
     Polonia
     Polonia do samego końca ubiegłego sezonu broniła się przed spadkiem. Przed zbliżającymi się rozgrywkami zespół przeszedł przebudowę, drużynę objął nowy trener Jarosław Kowzan, który zastąpił Adama Borosa. Wraz z elbląskim trenerem zespół opuściło kilku zawodników z Elbląga. W zamian dołączyli gracze z Victorii Rychliki - Michał i Łukasz Pankiewiczowie oraz Ireneusz i Daniel Brzeziccy. W klubie liczą, że solidnym wzmocnieniem okaże się elblążanin Jacek Bykowski, który nie doszedł do porozumienia z Concordią Elbląg i w jedynym meczu sparingowym w jakim zagrał, zdobył dla Polonii dwie bramki, które dały remis 2:2 z Warmią Olsztyn. Ponadto do zespołu po rocznej przerwie wrócił bramkarz Wojciech Ignatiuk.
     Trener Polonii Pasłęk Jarosław Kowzan: - Zespół ma dobrze prezentować się na boisku, ale przede wszystkim odnosić zwycięstwa. Plan jest taki, by uplasować się w środkowej, bezpiecznej części tabeli. Zespół jest po sporej przebudowie i wszyscy oczekujemy jak spisze się w grze o punkty. Wyniki sparingów napawają delikatnym optymizmem.
     Polonia zainauguruje ligę meczem w Węgorzewie z beniaminkiem Vęgorią. Początek spotkanie w niedzielę o godz. 17.
     
     V liga (okręgówka): ZKS Olimpia Elbląg, Błękitni Orneta, MGKS Tolkmicko
     ZKS Olimpia
     Sporo zmian zaszło w zespołach grających na szczeblu piątej ligi. Roszady nie ominęły ZKS Olimpii Elbląg, która po pierwszym sezonie w lidze okręgowej w zbliżających się rozgrywkach chce powalczyć o coś więcej niż 7. miejsce, które zajęła na mecie sezonu 2006/07.
     Trener ZKS Olimpii Elbląg Dariusz Kaczmarczyk: - Przygotowania były dość krótkie, ale intensywne. Ćwiczyliśmy na własnych obiektach, rozegraliśmy kilka gier sparingowych, z których większość wygraliśmy, przegraliśmy tylko jeden mecz 4:2 z czwartoligową Zatoką Braniewo. Do drużyny dołączyło paru zawodników i obecna kadra liczy 23 piłkarzy. Te nowe twarze, to przede wszystkim młody, a już doświadczony i ograny w III lidze Grzegorz Miller z Olimpii Elbląg. Z tejże Olimpii, na zasadzie wypożyczenia, trafili do nas również trzej młodzieżowcy Radosław Hryckiewicz, Jakub Fijałkowski i Kamil Piotrowski. Ponadto z MGKS Tolkmicko przyszli Paweł Jernat i Bartłomiej Osiak, a z Pomowca Gronowo Elbląskie pozyskaliśmy Michała Ratajczyka. Najdotkliwszym ubytkiem jest Krystian Gorgol, który będzie grał w Concordii Elbląg. Cel na ten sezon jest taki, że chcemy uplasować się na wyższej pozycji, jak w ubiegłym roku. Nie wykluczam żadnej opcji, jeśli będzie szansa gry o pierwsze miejsce, to będziemy chcieli ją wykorzystać. Wiadomo, że jest kilka silnych ośrodków, które mają chrapkę na to miejsce, ale przed nikim nie zamierzamy padać i poddawać się bez walki. Ci mocni w okręgówce w zbliżającym się sezonie według moich prognoz, to Start Nidzica, Olimpia Olsztynek, Warmiak Łukta, dużą niewiadomą po przyjściu Piotra Zajączkowskiego mogą być Błękitni Orneta, z którymi zmierzymy się na inaugurację w niedzielę 12 sierpnia o godz. 14 na stadionie we Fromborku.
     Cieszymy się bardzo z faktu, że po 3 latach starań udało się nam uzyskać zgodę na rozgrywanie meczów w Elblągu. Tylko pierwszy mecz z Błękitnymi zagramy we Fromborku, reszta gier odbędzie się na stadionie przy ul. Krakusa, 2-3 mecze zagramy na Agrikola. To ważne dla nas i myślę, że dla kibiców Olimpii, których gorąco zapraszamy na nasze mecze i prosimy o taki sam doping.
     
     Błękitni
     Największym wzmocnieniem drużyny z Ornety może być pojawienie się w klubie trenera Piotra Zajączkowskiego, który przynajmniej w kilku pierwszych meczach ma pomagać dotychczasowemu „pierwszemu” Wacławowi Szczęchowi. Na inaugurację Błękitni rozegrają derbowe spotkanie z ZKS Olimpią i przed meczem wcale nie stoją na straconej pozycji.
     W Ornecie nie ukrywają apetytów na czwartoligowy awans, co w obliczu zapowiadanej reorganizacji, nie jest sprawą nieosiągalną. Spotkania sparingowe Błękitni w większości rozstrzygali na swoja korzyść, dlatego trenerzy i piłkarze wierzą, że podobnie będzie w lidze.
     Niedzielny mecz z ZKS Olimpią rozpocznie się o godz. 14 na boisku we Fromborku. Na spotkanie wybierają się kibice z Ornety, doping których ma poprowadzić Błękitnych do zwycięstwa.
     
     MGKS Tolkmicko
     Zespół z Tolkmicka nadal prowadzić będzie Janusz Buczkowski, pod którego wodzą tolkmiczczanie w minionym sezonie w ostatniej chwili, po wygranym 5:1 barażu z Olimpią Miłki, utrzymali się w lidze okręgowej. Działacze w zbliżających się rozgrywkach chcą oszczędzić kibicom negatywnych emocji, dlatego w zespole zaszło sporo zmian personalnych. Z ubiegłorocznej drużyny pozostało zaledwie 4 graczy - Jacek Rozenau, Dawid Humla, Robert Grabowski i Paweł Popiołek.
     Trener MGKS Tolkmicko Janusz Buczkowski: - Podstawowi zawodnicy, tacy jak Bartłomiej Płachecki, Paweł Jernat i Bartłomiej Osiak przenieśli się do ZKS Olimpii Elbląg. Krzysztof Bukiert, Kacper Deptuła i Karol Piotrowski wyjechali za granicę, a Tomasz Szewczuk szuka sobie klubu. W zamian do drużyny dołączyła trójka braci Włodarczyków - Andrzej, Zdzisław i Mariusz z Zalewu Batorowo, a także Ireneusz Jaromiński, Łukasz Zboch i Przemysław Kleinwachter z Concordii Elbląg. Gra nasza opierać się będzie na młodzieży, która daje pewność, że nie zabraknie nam ambicji w walce o pierwszą połówkę tabeli. Uważam, że taki cel jesteśmy w stanie osiągnąć.
     Ligę MGKS zacznie sobotnią wyjazdową potyczką w Jonkowie z beniaminkiem GLKS. Mecz o godz. 16.
BAR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Olimpia

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama