UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Jak zostać ratownikiem?

2016-09-09
07:00
 
Jak zostać ratownikiem?

 Zapraszamy wszystkie osoby, które potrafią pływać i mają ukończone 18 lat do wzięcia udziału w profesjonalnym, a zarazem ciekawym kursie na ratownika wodnego.

Szkolenie realizujemy zgodnie z Rozporządzeniem MSW z dnia 21 czerwca 2012 r. w sprawie szkoleń w ratownictwie wodnym. Jest to ciągłe szkolenie nie podzielone na żadne etapy ani stopnie pośrednie.
      
       Czas trwania: Szkolenie obejmuje min. 63 jednostki dydaktyczne (20 teoria, 43 praktyka) realizowane na pływalni oraz na wodzie otwartej. Czas trwania całego szkolenia uzależniony jest od specyfiki grupy, terminu oraz miejsca szkolenia. Szczegółowy harmonogram podawany będzie na spotkaniach organizacyjnych.
      
       Wymagania wstępne: Przed rozpoczęciem szkolenia przeprowadzamy weryfikację umiejętności pływackich, która odbędzie się 17 września o godz. 11.00 w CRW Dolinka. Każdy uczestnik szkolenia otrzyma jasną informację na jakim etapie się znajduje i co musi robić aby spokojnie ukończyć szkolenie. Kluczowym wymaganiem jest przepłynięcie 400 m dowolnym sposobem poniżej 8:00 min. W dniu egzaminu zdający powinien mieć ukończone 18 lat oraz posiadać co najmniej jedno uprawnienie przydatne w ratownictwie wodnym np. patent sternika motorowodnego, żeglarza, płetwonurka, instruktora lub trenera pływania.
      
       Koszty: Obejmują wejścia na basen, zajęcia praktyczne i teoretyczne, egzamin wstępny i egzamin końcowy, składkę członkowską i dokumenty takie jak zaświadczenie MSW oraz legitymację ratowniczą - 1.100 zł.
      
       Egzamin końcowy: Rozporządzenie dopuszcza możliwość 2 podejść do egzaminu. W przypadku negatywnego wyniku drugiego podejścia konieczne jest ponowne odbycie pełnego szkolenia:
       • Test teoretyczny 30 pytań zamkniętych jednokrotnego wyboru
       • Przepłynięcie 400 m dowolnym sposobem w czasie <8:00 min
       • Przepłynięcie 25 m pod lustrem wody (z wydobyciem 2 przedmiotów)
       • Przepłynięcie w czasie < 2 :40 min ratowniczą łodzią wiosłową lub kajakiem za pomocą dwóch wioseł dystansu 75 m w linii prostej do boi (pławy), dopłynięcie do niej rufą oraz powrót do miejsca startu za pomocą jednego wiosła
       • Przeprowadzeniu symulowanej akcji ratowniczej
       • Holowanie tonącego na dystansie 150 m
       • Wyciągnięcie tonącego na brzeg (30 cm) i ułożenie w pozycji do KPP.
      
       Podczas zajęć stawiamy przede wszystkim na różnorodność technik nauczania. Chcemy, by nasi kursanci byli w jak największym stopniu przygotowani do ewentualne zdarzenia podczas pracy ratownika wodnego. Uczestnicy naszych szkoleń nie tylko zdobywają cenną wiedzę i rozwijają umiejętności, często także pokonują swoje słabości.
      
       Chcesz dowiedzieć się więcej na temat organizowanych przez nas szkoleń? Zadzwoń i zapisz się już dziś tel. 55 230 40 55 lub 607 296 193.
      
      
-------- Reklama ---------
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl