UWAGA!

Jakub Pańczuk wicemistrzem Polski (łyżwiarstwo figurowe)

Elbląg, Jakub Pańczuk odbiera srebrny medal.
Jakub Pańczuk odbiera srebrny medal.

Jakub Pańczuk reprezentujący Uczniowski Klub Sportowy „Szóstka” z Elbląga zdobył tytuł wicemistrza kraju w łyżwiarstwie figurowym na mistrzostwach w Sosnowcu. To pierwsze takie trofeum sportowca z Elbląga w tej dyscyplinie.

W Sosnowcu rozgrywano Mistrzostwa Polski Młodzików w łyżwiarstwie figurowym, a w tej dyscyplinie młodzicy to faktycznie dzieci w wieku 6-7 lat. Na Śląsk pojechali Julia Rusinowska i Jakub Pańczuk z jedynego na Warmii i Mazurach zajmującego się tą dyscypliną sportu klubu sportowego UKS „Szóstka” z Elbląga.
     Wcześniej oboje uczestniczyli w zawodach eliminacyjnych do mistrzostw w Gdańsku. W rywalizacji reprezentantów z sekcji łyżwiarstwa figurowego z Gdańska, Torunia, Warszawy i Łodzi elblążanie wypadli bardzo dobrze. Jakub Pańczuk na gdańskim lodowisku okazał się najlepszy i tam zdobył swój pierwszy w życiu medal w jeździe figurowej. On też wykorzystał szansę w rywalizacji o miejsce na podium mistrzostw w Sosnowcu. Srebrny medal i wicemistrzostwo kraju dobrze rokują młodziutkiemu sportowcowi, uczęszczającemu jeszcze do „zerówki”.
     Jego klubowa koleżanka Julia Rusinowska, została sklasyfikowana w Sosnowcu na 19. miejscu. Gratulujemy wyników dzieciom, ich rodzicom i trenerce Beacie Kukowskiej, założycielce UKS „Szóstka”.
     
Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama