Jedynka w Giżycku (pływanie)

W pływackich zawodach o puchar burmistrza Giżycka startowali młodzi pływacy z UKP Jedynka z Elbląga. Najlepsi z nich zajęli trzy miejsca na podium w klasyfikacji generalnej w swoich kategoriach wiekowych.

Najlepszym zawodnikiem zawodów w kategorii 12 lat został Maciej Niemidomski, a na trzecim miejscu uplasował się Krzysztof Parasiak. W kategorii wiekowej 16 lat i starsi elblążanin Maciej Pasieczny był trzeci w klasyfikacji generalnej, uwzględniającej wyniki ze wszystkich startów pływaka.
     Podajemy najlepsze wyniki elblążan z UKP Jedynka w klasyfikacji generalnej w innych kategoriach wiekowych. Zawodnicy w wieku 11 lat: 5. Mateusz Krzyżak, 6. Jędrzej Głuchowski, 11. Karina Zgiet. Kategoria 15 lat: 4. Agata Antoszewska, 5. Daniel Rydzyński, 6. Tatiana Adamkowska.

Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska

• Na w/w zawodach byli również zawodnicy Delfina 2 i Orła,zajeli w nich bardziej eksponowane miejsca niż większośc zawodników jedynki.Proponowałbym,aby w relacjach z zawodów pływackich obligatoryjnie podawać wyniki wszystkich elbląskich pływaków.W/w służyłoby m.in.nie antagonizowaniu środowiska związanego z elblaskim pływaniem.