UWAGA!

Jubileusz w rodzinnej atmosferze (judo)

Elbląg, Zbigniew Marszycki, były prezes UKS Tomita wraz z wychowankami klubu
Zbigniew Marszycki, były prezes UKS Tomita wraz z wychowankami klubu (fot. M).

W sobotnie południe terenem rekreacyjnym w Nowej Holandii zawładnęli judocy z elbląskiego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Tomita”. Zdecydowano, że właśnie tam, w festynowej atmosferze będzie najlepiej świętować 10-lecie powstania klubu. Zobacz fotoreportaż.

Przypomnijmy, że klub jubilat powstał 11 października 1999 r. jako kontynuator UKS Wilki. Firmową nazwę uzyskał, jako jedyny w Polsce, za zgodą Hiromi Tomita – legendarnego trenera japońskiego, który w latach siedemdziesiątych wprowadzał japońskie metody szkolenia judo w Polsce. Podkreślono ten fakt w przedstawionym przybyłym na festyn rysie historycznym UKS „Tomita”. Był list gratulacyjny od władz samorządowych Elbląga odczytany przez Marka Burkhardta, naczelnika Wydziału Sportu UM. Gratulacje z uznaniem za sportowe sukcesy zawodników, wraz z życzeniami dalszego rozwoju przekazane przez uczestniczącego w uroczystościach Andrzeja Grudzińskiego, prezesa Warmińsko-Mazurskiego Okręgowego Związku Judo.
       Nie można było przy takiej okazji pominąć prezentacji umiejętności aktualnie trenujących w klubie judoków. Ich pokazy nagradzano oklaskami, a zawodników uskrzydlała obecność rodziców i wielu wychowanków klubu, medalistów z lat minionych, specjalnie przybyłych do Elbląga na jubileusz swego klubu.
       Po sportowej prezentacji lekcję ratownictwa medycznego przedstawili specjaliści w tej dziedzinie, podkreślając, że podstawowe czynności w przypadku zagrożeń powinni znać wszyscy. Duże emocje wzbudził turniej drużynowy judo, w którym wystąpiły nadzieje tej dyscypliny z zaproszonego na jubileusz Tomity zaprzyjaźnionego klubu Zatoka Braniewo. Elblążanie wykazali się gościnnością, ulegając judokom Zatoki.
       Kulminacją uroczystości był urodzinowy tort z dziesięcioma świeczkami, które zdmuchnęli uczestnicy festynu. Po tym tradycyjnym ceremoniale przystąpiono do rekreacyjnych gier i zabawy. Festyn zakończył się blisko godzinnym rejsem tramwajem wodnym po kanałach Nowej Holandii.
       Jubilatowi życzymy wielu kolejnych lat działań dla popularyzacji judo wśród młodych mieszkańców Elbląga.
      
      
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Przedstawmy osoby na zdjęciu. Od lewej-Kacper Goliński, Rafał Jędraszek, Patryk Pacer, Lubomir Adamiak, Kamil Piórkowski, Zbigniew Marszycki, Piotr Kokoszka, Mateusz Predel, Mateusz Sznaza
 • Jubileusz naprawdę się udał. Większość gości związanych z Tomitą w ten czy inny sposób - przybyła. Gubili sie czasami, bo rozrywki, poczęstunek, jednym słowem zabawa na 102.I atmosfera rzeczywiście rodzinna. Szkoda, że nie było trenerów z innych klubów, ale właśnie odbywał się Puchar Polski czy inne ważne zawody. Tomita Świętowała a inni pracowali na osiągnięcia Elbląga. Mamy nadzieję, że przyjadą, ,z tarczą''.
 • I cieszy nas bardzo obecność na Fecie pana Minkiewicza. Wiele lat pisał i mówił o elbląskim sporcie.
 • A jaki fajny fotoreportaż. Warto obejrzeć.
 • Festyn się udał, ale trudno to nazwać jubileuszem.
 • Trochę w tym prawdy jest bo Ci najbardziej dla klubu zasłużeni zawodnicy Pacer, Sakowski, Korzeniowski i inni - patrz zdjecie w żaden sposób nie zostali uhonorowani. Nikt ich nie poprosił na scenę i nic zarząd dla nich nie przygotował - chocby upominku.
 • A starzy działacze? Dla nich też niczego nie przygotowali.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zawodnik(2009-09-28)
 • Za to najbardziej zasłużony dla klubu Stoba dostał nagrodę.
 • Sakowski? Korzeniowski? Jaki oni zrobili wynik da klubu żaden. .. ; )
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ~zawodnik(2009-09-28)
 • Tak się składa, że chętnych do wypinania piersi jest wielu tylko do pracy już trochę mniej. Chwała działaczom (rodzicom !) za to co zrobili judo w Elblągu dawno nie miało takij promocji.
 • www. tomita-judo. pl -zawsze można wejść na stronę Klubu(widzę że obecnie jest w przebudowie)i spojrzeć na to co Cię interesuję - na osiągnięcia zawodników-są w trakcie uzupełniania, rozkład zajęć aktualności. ..
 • ~zawodnik - podaj proszę swoje"osiągnięcia"
Reklama