Juniorki Truso awansowały do Półfinałów Mistrzostw Polski

Elbląg, Juniorki Truso awansowały do Półfinałów Mistrzostw Polski

W miniony weekend w SP nr 12 odbyły się ćwierćfinały Mistrzostw Polski juniorów, w których siatkarki Truso zajęły drugie miejsce dające im awans do fazy półfinałowej. Obok elblążanek awans wywalczył Pałac Bydgoszcz, który wygrał wszystkie trzy mecze, tracąc tylko jednego seta.

Do turnieju przystąpiły cztery drużyny: MKS Truso Elbląg, KS Pałac Bydgoszcz, NTSK Nysa oraz GS UKS Krzanowice. Od piątku do niedzieli rozgrywane były po dwa mecze.
       Pierwszego dnia siatkarki Truso walczył z drużyną UKS Krzanowice, którą pokonały 3:2. Elblążanki dobrze rozpoczęły to spotkanie, jednak w końcówce mocniejsze okazały się rywalki, które wygrały pierwszego seta. Drugi set należał już do podopiecznych duetu Pietrulewicz i Stankiewicz i doszło do wyrównania w setach na 1:1. Trzeci set był bardzo nerwowy, Truso nie zgadzało się z kontrowersyjnymi decyzjami sędziów, przez co posypały się nawet kartki. Efektem tego była przegrana trzecia partia i prowadzenie Krzanowic 2:1. Czwarta partia zdecydowanie należała do elblążanek, które spokojnie doprowadziły do tie-breaka. Ostatnia partia potwierdziła dobra dyspozycje gospodyń, które pozwoliły rywalkom na zdobycie tylko 9 punktów.
       MKS Truso Elbląg - GS UKS Krzanowice 3:2 (20:25; 25:18; 20:25; 25:16; 15:9).
       W drugim spotkaniu Pałac Bydgoszcz wygrał NTSK Nysa 3:0 (25:17; 25:6; 25:9).

Drugiego dnia elblążanki podejmowały drużynę z Nysy. Truso bez większych problemów pokonało rywalki 3:0. Był to mecz, którego nie sposób było przegrać. Zawodniczki z Nysy były wyraźnie słabsze, nie potrafiły podjąć walki.
       MKS Truso Elbląg - NTSK Nysa 3:0 (25:8, 25:14, 25:15)
       W drugim spotkaniu KS Krzanowice przegrało z Pałacem Bydgoszcz 1:3 (22:25, 22:25, 26:24, 22:25).

Ostatniego dnia elblążanki czekał trudny pojedynek z Pałacem. Mecz ten decydował o tym, który zespół zajmie pierwsze miejsce w turnieju. Walka była bardzo zacięta, elblążanki walczyły ambitne. Silniejsze okazały się jednak bydgoszczanki, które grały wyraźnie lepiej w ataku. Wiele piłek podbijały i wyprowadzały skuteczne kontry. Zawodniczki Truso były blisko doprowadzenia do wyrównania na 1:1, jednak więcej szczęścia miały przyjezdne, które ostatecznie wygrały trzy partie.
       Truso Elbląg - Pałac Bydgoszcz 0:3 (19:25; 26:28; 21:25)
       Tego samego dnia UKS Krzanowice pokonało NTSK Nysa 3:0 (25:13; 25:21; 25:8)

Truso Elbląg: Agata Dorociak, Martyna Gierszewska, Katarzyna Tokarska, Monika Tchórzewska, Dominika Krzyżniewska, Izabela Wąsik, Marta Waszak, Adrianna Sosnowska, Anna Krypska, Joanna Banaszek, Paulina Wielgoszyńska, Anna Zaporowicz, Katarzyna Wójcik.
       Trenerzy: Kazimierz Stankiewicz i Aleksandra Pietrulewicz

Tabela końcowa:
       1 Pałac Bydgoszcz
       2 Truso Elbląg

3 UKS Krzanowice
       4 NTSK Nysa

KS Pałac Bydgoszcz oraz MKS Truso Elbląg zapewniły sobie prawo startu w półfinałach Mistrzostw Polski, których gospodarzem będzie BKS Aluprof Bielsko-Biała. W zawodach, które odbędą się w dniach 16-18.03.2012 roku, elblążanki będą rywalizować z mistrzem i wicemistrzem Śląska (BKS Bielsko-Biała, Silesia Volley Mysłowice/Chorzów) oraz z zespołem Legionowii.