Kapitan Startu zadebiutowała w reprezentacji

Elbląg, Kapitan Startu zadebiutowała w reprezentacji

Dla Patrycji Świerżewskiej sobotni mecz był jednym z najważniejszych w jej karierze sportowej. Zawodniczka EKS Start zadebiutowała w pierwszej reprezentacji Polski. Sporo minut na parkiecie spędziła także Justyna Świerczek. Zobacz zdjęcia z gdańskiego turnieju.

Patrycja Świerżewska, Wioleta Pająk oraz Justyna Świerczek to elbląskie zawodniczki, które dostały szansę gry w pierwszej i drugiej reprezentacji szczypiornistek. Piłkarki biorą udział w turnieju Baltic Handball Cup, który rozgrywany jest w Gdańsku. Pierwszego dnia ze świetnej strony pokazała się w kadrze B Justyna Świerczek, trafiając do bramki dziewięciokrotnie i zasłużenie zgarniając nagrodę MVP. Nasza rozgrywająca także drugiego dnia spędziła sporo minut na parkiecie. Elblążanka wyszła w podstawowym składzie i jako pierwsza z Polek trafiła do siatki. Rozgrywająca grała głównie w ataku i w sumie rzuciła rezerwom Hiszpanii pięć goli. Druga z elbląskich zawodniczek Wioleta Pająk niestety nie pojawiła się dziś na parkiecie. Ostatecznie biało-czerwone uległy rywalkom 22:27. W kolejnym spotkaniu pierwsza reprezentacja zmierzyła się ze Słowaczkami. Selekcjoner kadry Leszek Krowicki od początku desygnował do gry Patrycję Świerżewską, dla której był to debiut w pierwszej reprezentacji. Nasza zawodniczka grała zarówno w ataku jak i w obronie przez trzynaście minut pierwszej połowy. Ponownie zobaczyliśmy ją na parkiecie w 33. minucie spotkania. Niestety Patrycji Świerżewskiej nie udało się dziś zdobyć premierowej bramki, jednak jak sama stwierdziła miała też inne zadania - Myślałam że nie będę się stresować, a jednak na początku było trochę nerwowo. Pierwszy stres rozbiegałam i drugie wejście było już na plus, z każdą minutą było coraz lepiej i z tego się cieszę. Co prawda nie zdobyłam żadnej bramki, ale grałam pod zespół, bo taka też jest rola środkowej. Trener Leszek Krowicki w trakcie meczu pochwalił mnie za grę w obronie, bardzo mnie motywował i podpowiadał co jeszcze innego mogłabym zagrać. Przed nami jeszcze jeden mecz. W niedzielę będziemy walczyć, chcemy wygrać ten turniej - podsumowała kapitan Startu.
       Warto też nadmienić, że w pierwszej reprezentacji swoją szansę dostała także wypożyczona do rumuńskiego Universytatea Cluj obrotowa Aleksandra Stokłosa.
       W niedzielę o godz. 13:15 nasza druga kadra zagra z rezerwami Rumunii, natomiast o 16:15 Polki zagrają z Argentynkami.