UWAGA!

Kibice na szóstkę. Wybierz najsympatyczniejszego!

 Elbląg, Holenderscy kibice głośno dopingują swoją reprezentację
Holenderscy kibice głośno dopingują swoją reprezentację (fot. Anna Dembińska)

Kibice tworzą podczas mistrzostw świata w siatkówce na siedząco wyjątkową atmosferę i to nie tylko na meczach Polaków. Do Elbląga przyjechała nawet kilkunastoosobowa grupa kibiców z Holandii. - Jeździmy za naszą reprezentację po wielu turniejach, jak tylko mamy wolne w pracy - powiedzieli nam kibice "Pomarańczowych". Wkrótce na portEl.pl będziecie mogli głosować na najsympatyczniejszego kibica!

Trudno nie zauważyć w hali CSB klilkunastoosobowej grupy kibiców z Holandii. Ubrani na pomarańczowo, wymalowani, z flagami i transaprentami wspierają swoją narodową drużynę, która w piątek walczyła o wejście do finału z faworytkami mistrzostw - reprezentacją Stanów Zjednoczonych.
       - Jeździmy za reprezentacją od 2007 roku, jesteśmy na większości turniejów. Zwykle jest nas więcej, ale niektórzy musieli zostać w pracy - opowiada Anita Beker, jedna z kibicek. - Moja córka gra w reprezentacji z numerem siódmym - dodaje z dumą.
       - A moja gra z numerem 9 - dodaje Riti, koleżanka Anity. - Jestem pierwszy raz na takim turnieju i bardzo mi się tutaj podoba.
       Perfekcyjną organizację podkreśla także Maurillia Simpson, reprezentantka Wielkiej Brytanii, którą spotkaliśmy na trybunach. - Miasto jest piękne i przyjazne, wszyscy są tutaj bardzo pomocni, szczególnie wolontariusze - nie może się nachwalić Brytyjka, która trenuje siatkówkę na siedząco od dwóch lat.
       - Nie jest to trudna dyscyplina, ale bardzo szybka. Rywalizacja jest zacięta i kluczem do zwycięstwa jest zgrana szóstka siatkarzy na boisku - mówi Maurillia. - Trenujemy dużo, ale można powiedzieć, że nigdy na tyle, by grać jeszcze lepiej.
       Przez cały tydzień drużyny startujące w mistrzostwach wspierają tłumy kibiców. Nasza redakcyjna koleżanka Anna Dembińska sfotografowała siedmiu sympatycznych kibiców. Będzie można na nich głosować, zwycięzcy głosowania otrzymają nagrody ufundowane przez IKS ATAK Elbląg. Wkrótce zamieścimy zdjęcia i informację o zasadach naszego konkursu.
      
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama