UWAGA!

Klubowy Puchar Europy (radioorientacja sportowa)

Sztutowo będzie gościło uczestników Klubowego Pucharu Europy w Radioorientacji Sportowej „Truso 2006”. Te prestiżowe zawody na zlecenie Polskiego Związku Radioorientacji Sportowej organizuje Elbląski Klub Orienteeringu „Gryf” funkcjonujący przy 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej.

Radioorientacja sportowa jest dyscypliną sportową szczególnie modną w krajach Europy środkowej i skandynawskich. O jej przybliżenie poprosiłem majora Bolesława Czechowskiego, prezesa EKO „Gryf”.
     - Sport ten powstał z połączenia biegu na orientację i namierzania ukrytych w terenie nadajników radiowych - mówi prezes. - Zawodnik jest wyposażony w specjalny odbiornik, mapę do biegu na orientację z zaznaczonym startem i metą oraz kompas. W klasycznej konkurencji musi zlokalizować nadajniki w terenie, a następnie dotrzeć do nich i uzyskać potwierdzenie w punkcie kontrolnym, znajdującym się obok nadajnika. Wygrywa ten zawodnik, który pokona trasę w jak najkrótszym czasie i zaliczy wszystkie wskazane mu nadajniki, a jest ich od trzech do pięciu. Nadajniki pracują w cyklu - kiedy jeden nadaje pozostałe milczą. Zawody rozgrywane są na dwóch częstotliwościach: fale krótkie KF - 3,5 MHz i fale ultrakrótkie UKF - 144 MHz - wyjaśnił prezes Bolesław Czechowski.
     Uczestnictwo w Klubowym Pucharze Europy zgłosiły kluby z Polski, Litwy i Słowacji. Barwy 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej na zawodach reprezentować będą Marek Szredel, Józef Tyszkowski, Krzysztof Banach, Krzysztof Kraśniewski i Dariusz Jachna. Prowadzona będzie klasyfikacja indywidualna w każdej konkurencji i kategorii wiekowej, a do klasyfikacji klubowej zaliczane będą najlepsze wyniki w każdej kategorii wiekowej. Klubowy Puchar Europy rozpocznie się 30 września od biegu klasycznego w paśmie 144 MHz, a rywalizację zakończy niedzielny bieg klasyczny w paśmie 3,5 MHz.
     
Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama