Koszykarze nie zwalniają tempa

Elbląg, Koszykarze nie zwalniają tempa

Piotr Prokurat zdobył 34 punkty z dzisiejszym (5 marca) meczu Basketballu Elbląg z Basketem Kwidzyn. Zgodnie z planem elblążanie odnieśli kolejne zwycięstwo.

Po pierwszych trzech minutach na tablicy wyników widniał wynik 11:0 dla gości. Basketball Elbląg (bez Przemysława Zamojskiego w składzie) od pierwszych chwil nie zamierzał dać kwidzyńskiemu Basketowi jakiekolwiek nadziei na korzystny wynik. Pierwsza kwarta zakończyła się 11-punktowym prowadzeniem zespołu Arkadiusza Majewskiego. A na przerwę elblążanie schodzili mając 16 oczek przewagi.

Gospodarze walkę nawiązali dopiero w trzeciej kwarcie, podczas której zmniejszyli różnicę punktową o cztery oczka. W ostatnich 10 minutach wszystko wróciło do normy i ostatecznie elblążanie zwyciężyli 89:62.

W następnej kolejce podopieczni Arkadiusza Majewskiego zmierzą się na własnym parkiecie z Orką Iława. Mecz odbędzie się w sobotę, 11 marca, o godz. 16.30 w SP 11 przy ul. Korczaka.

Basket Kwidzyn - Basketball Elbląg 62:89 (15:26, 16:21, 20:16, 12:26)

Basketball: Prokurat 34, Jastrzębski 16, Pawlak 11, Szuszkiewicz 10, Nisztuk 5, Niburski 4, Krakowski 4, Klonowski 3, Szarszewski 2, Chrzanowski, Jakimowicz,