UWAGA!

Królowie remisów

 
Elbląg, Królowie remisów
(fot. AD, archiwum portEl.pl)

Po ostatnim – sami przyznacie – mdłym meczu, zastanowiliśmy się, czy remisy to specjalności jedynie Kazimierza Moskala i Olimpii Elbląg. Kto bardziej zasługuje na miano „króla remisów”? Ktoś z wymienionej dwójki, a może ogólnie cała II liga?

Dotychczas naszym pierwszym skojarzeniem dotyczącym króla remisów był trener Kazimierz Moskal. Łatka przyległa już za czasów trenowania Wisły Kraków, a potwierdzenie przyszło z nowym sezonem już w Pogoni Szczecin. Jednak próbę odebrania „zaszczytnego” tytułu nie podjęła – jak mogłoby się wydawać – Olimpia Elbląg, lecz całe rozgrywki II ligi.
      
       Wyniki ostatniej kolejki
      
Ze względu na odwołanie jednego z planowanych meczów w ostatniej kolejce II ligi rozegrano 8 spotkań. Tylko w dwóch konfrontacjach ktoś zgarnął komplet punktów. W pozostały sześciu meczach padły wyniki remisowe! Oczywiście zaraz pojawią się opinie, że bronimy Olimpię, która bez względu na wszystko mecz z Rozwojem powinna wygrać. Co ciekawe drużyna ze Śląska do spotkania podchodziła równie buńczucznie. Takich gierek przedmeczowych było zapewne u większości drużyn, a potem boisko weryfikuje i drużyny dopisują sobie po jednym „oczku”. Nie po raz pierwszy II liga walczy o miano „króla remisów”.
      
       Statystyki remisów w ligach piłkarskich
      
Natrafiliśmy w internecie na bardzo ciekawe zestawienie. Analizując procentową ilość remisów w ligach piłkarskich sezonie 2016/2017 na całym świecie, Polska II liga plasuje się w ścisłej czołówce. 35,20 procent - to współczynnik padających remisów w II lidze. Wychodzi zatem, że ponad jedna trzecia meczów kończy się podziałem punktów.
      
       1.Iran Pro League 47,22%
       2.Izrael National League 42,59%
       3.Hiszpania Segunda 40,50%
       4.Włochy Serie B 40,00%
       5.Chile Primera B 38,10%
       6. Indie Super League 38,10%
       7. Francja Ligue 2 37,82%
       8. Portugalia Segunda 35,61%
       9. Polska II liga 35,20%
      
10.Macedonia MFL 35,19%
       …
       18. Polska I liga 33,60%
       …
       50. Lotto Ekstraklasa 28,16%
      
       Wnioski nasuwają się same. W tej lidze nie tylko Olimpia systematycznie remisuje. Każda drużyna dzieli się punktami, dzięki temu po 14. kolejkach plasująca się w środku tabeli Olimpia traci jedynie 2 punkty do czwartego miejsca i ma przewagę jedynie 4 punktów nad strefą spadkową. Wciąż trudno jasno określić, czy Olimpia gra zgodnie z oczekiwaniami, czy zdecydowanie poniżej.
      
       Oszukać ligę
      
Uczestnicy drugiej ligi postanowili w tym sezonie systematycznie dzielić się punktami. Póki co prym w tej statystyce wiedzie Olimpia Elbląg. Czas zmienić tor i wjechać na ścieżkę zwycięstw. W ostatnich kolejach przykład daje Olimpia Zambrów, która jeszcze po 10 meczach plasowała się na przedostatnim miejscu w tabeli. Jednak w ostatnich czterech spotkaniach wygrała trzy (jeden zremisowała) i obecnie zajmuje miejsce szóste! Seria zwycięstw, przy tak często remisujących konkurentach, oznacza bardzo szybki awans.
       Olimpię Elbląg wciąż czeka zwycięstwo na wyjeździe. Być może uda się wygrać w najbliższej kolejce z Błękitnymi Stargard Szczeciński. Czas na oszukanie II ligi, wykruszenie się z panujących standardów. Oczywiście w pozostałych meczach remisy będą satysfakcjonujące.
      
qba
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama