UWAGA!

Kwalifikacje do pucharu i mistrzostw świata (łyżwiarstwo szybkie)

Kadra narodowa łyżwiarek szybkich pod wodzą elblążanki Ewy Białkowskiej po lodowych treningach w Erfurcie we wrześniu, wyjechała w sobotę 6 października na lód do Berlina. Trwają bowiem przygotowania panczenistek do zawodów kwalifikujących do startów Pucharu Świata w tej dyscyplinie sportu.

W składzie kadrowiczek jest elblążanka Ewelina Przeworska z elbląskiego Orła. Studentka krakowskiej uczelni nie rozstała się z rodzinnym miastem po maturze. Nadal reprezentuje klub i Elbląg na torach lodowych Europy i świata.
     - Zrobiliśmy wszystko, żeby utrzymać naszą wychowankę w klubie - mówi Tadeusz Kacprzak, prezes KS Orzeł. - Z reguły elbląscy sportowcy z dobrymi wynikami po maturach wyjeżdżają z miasta, bo otrzymują oferty finansowe z innych klubów. My dziękujemy władzom Elbląga, Urzędowi Marszałkowskiemu za sportowe stypendia, jakie otrzymuje Ewelina, dzięki którym nadal reprezentuje Elbląg oraz Warmię i Mazury.
     Przeworska po wrześniowym zgrupowaniu kadry w Erfurcie startowała w zawodach z bardzo dobrymi wynikami. Ustanowiła nowy rekord życiowy na 3000 m (4:40,03) i osiągnęła przyzwoity wynik na 500 m (42,79 sek.).
     Już dawno kadrowiczki nie przygotowywały się tak solidnie do startów. W Berlinie w dniach 13-14 października rozegrane zostaną kwalifikacje do pierwszego cyklu zawodów Pucharu Świata na długim torze. Oby z pozytywnym efektem dla elbląskiej panczenistki.
     Zawodami kwalifikującymi do drugiego cyklu zawodów Pucharu Świata będą Mistrzostwa Polski na Dystansach (biegi średnie i długie) oraz Mistrzostwa Polski w Sprincie (biegi krótkie). Weźmie w nich udział Ewelina Przeworska należąca do krajowej czołówki łyżwiarek szybkich.
     Natomiast o starcie zawodniczek w Mistrzostwach Świata na Dystansach decyduje ranking ISU oraz punktacja z zawodów Pucharów Świata. Miejsca panczenistek na Mistrzostwach Europy będą decydowały o ich starcie w Mistrzostwach Świata w Wieloboju.
Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama