UWAGA!

Lapes Kowno z Pucharem Europy (radioorientacja sportowa)

Zwycięstwem litewskiego klubu Lapes z Kowna zakończyła się rywalizacja o klubowy Puchar Europy w radioorientacji sportowej w nadmorskim Sztutowie. Dwudniowe zawody sprawnie zorganizował Elbląski Klub Orienteeringu Gryf działający przy 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej im. Króla Kazimierza Jagiellończyka.

Reprezentacje 19. klubów z Polski i zagranicy witali Iwona Tyburska - wójt gminy Sztutowo, Stanisław Kochanowski - prezes Wojewódzkich Ochotniczych Straży Pożarnych i Zdzisław Strzemieczny - sekretarz generalny Europejskiej Federacji Radioorientacji Sportowej. Po oficjalnym otwarciu rozpoczęła się pierwsza konkurencja w paśmie 144 MHz. Zawodniczki i zawodnicy otrzymali wydaną po raz pierwszy na Mierzei Wiślanej specjalną mapę do biegów na orientację o nazwie „Sztutowo”. Wydawnictwo wsparł finansowo Urząd Marszałkowski w Olsztynie.
     W niedzielę rywalizowano w konkurencji w paśmie 3,5 MHz. Zawody rozgrywano w pięciu kategoriach wiekowych dla kobiet i w sześciu dla mężczyzn. Najlepsze wyniki indywidualne z dwóch dni decydowały o ostatecznej klasyfikacji klubów. Zdecydowanie najlepsze rezultaty zanotowały kluby z Litwy. Puchar Europy zdobył klub Lapes z Kowna, a pozostałe miejsca na podium zajęły Pelengas Kowno i Junior z Kalisza. Elbląski EKO Gryf uplasował się na miejscu 12., a głównym powodem tak odległej lokaty był brak w jego składzie kobiet.
     Elblążanie zajmowali różne miejsca w poszczególnych konkurencjach i kategoriach wiekowych. W kategorii M-50 Marek Szredel był czwarty w paśmie 144 MHz i szósty w paśmie 3,5 MHz, a Józef Tyszkowski odpowiednio dziesiąty i jedenasty. W kategorii M-40 Krzysztof Kraśniewski był ósmy i siódmy, w M-21 Krzysztof Banach piąty i dwubasty, a Dariusz Jachna dwunasty i czternasty. W zawodach startowało łącznie 96 zawodników.
     - To były wzorowo zorganizowane zawody - podsumował Zdzisław Strzemieczny, pełniący także obowiązki prezesa Polskiej Federacji Radioorientacji. - Sztutowo dysponuje znakomitymi warunkami do uprawiania tej dyscypliny sportu. Postanowiliśmy w lecie przyszłego roku, przy wsparciu środkami finansowymi z Unii Europejskiej, zorganizować tu Międzynarodowy Młodzieżowy Zlot Animatorów Radioorientacji Sportowej, na który zaprosimy 150 młodych ludzi z Rosji, Ukrainy, Niemiec, Białorusi, Litwy, Łotwy, Czech, Słowacji i Polski.
     
Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama