Lider dostał lanie (halówka II)

Pierwszej porażki w tegorocznych rozgrywkach doznał lider II ligi Pujan, który uległ Lirze aż 0:5. Mimo porażki Pujan nadal prowadzi w tabeli, mając trzy punkty przewagi nad Metrotestem.

Do tej pory Pujan był jedynym zespołem w lidze, który nie przegrał jeszcze meczu. Wszystko jednak zmieniło się w sobotę po spotkaniu z także walczącą o awans Lirą. Pujan doznał pierwszej i to dość srogiej porażki. Od początku spotkania inicjatywę przejęli zawodnicy Liry, którzy już w 4 min. po strzale Tomasza Sielezina prowadzili 1:0. Takim też wynikiem zakończyła się pierwsza połowa. Jeszcze gorzej gra lidera wyglądała po przerwie. Przewaga Liry rosła z minuty na minutę, a co za tym idzie, padały kolejne bramki. Pujan nie potrafił odpowiedzieć ani jednym golem i mecz zakończył się wygraną Liry aż 5:0.
     Mecz wicelidera z ostatnim w tabeli AZS Jański o mały włos nie doszedłby do skutku z uwagi na spóźnienie piłkarzy AZS-u, ale później wszystko przebiegało już zgodnie z planem. Sił na wyrównaną walkę ekipie AZS Jański wystarczyło jedynie w pierwszej połowie, po której Metrotest prowadził 1:0. Po zmianie stron po dwa trafienia zaliczyli Tomasz Szewczuk i Arkadiusz Stępień, raz do siatki rywali trafił Sebastian Szaro i Metrotest prowadził już 6:0. AZS odpowiedział tylko jedną bramką Rafała Gomułki i spotkanie zakończyło się wynikiem 6:1.
     Tempa nie zwalnia czwarte w tabeli PKP, które ma na swoim koncie 24 punkty i także spore szanse na zajęcie jednego z trzech pierwszych miejsc premiowanych awansem. W sobotę PKP pokonało Amatorów 8:3, choć początek meczu nie zapowiadał wygranej. Po 11 minutach gry i bramkach Krzysztofa Włoczkowskiego oraz Sławomira Heidy Amatorzy prowadzili 2:0. W końcówce pierwszej odsłony PKP się przebudziło i po dwóch bramkach najskuteczniejszego strzelca ligi Tomasza Nowickiego mieliśmy remis 2:2. Ten sam zawodnik po przerwie jeszcze trzy razu skierował piłkę do siatki rywali i w 26 min. PKP prowadziło już 5:2. Końcówka meczu to nadal przewaga PKP, które powiększyło jeszcze swój dorobek o trzy bramki. Amatorzy opowiedzieli jedynie trafieniem Rafała Wulczyńskiego i mecz zakończył się wynikiem 8:3 dla PKP.
     Najciekawsze spotkanie 11. kolejki rozegrały ze sobą jednak zespoły Wiarusa i Specjala II. Dla obu ekip był to niesamowicie ważny mecz. Wygrana Specjala pozostawiła tej drużynie szansę na walkę o awans. Porażka Wiarusa sprawiła, że drużyna ta spadła na piąte miejsce w tabeli, ale nadal liczy się w walce o awans. W pierwszej odsłonie mimo wielu dogodnych sytuacji kibice zobaczyli tylko dwie bramki. Pierwszą zdobył zawodnik Wiarusa Przemysław Gruszka, natomiast do remisu doprowadził Łukasz Wolak. Ten sam zawodnik tuż po wznowieniu gry w drugiej połowie ponownie pokonał bramkarza rywali i Specjal wyszedł na prowadzenie 2:1. Trzy minuty później Wiarus po golu Tomasza Bandurskiego doprowadził do drugiego remisu w tym meczu. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, jedna z ostatnich akcji przyniosła bramkę Specjalowi, a jej autorem okazał się Robert Kowzan.

Komplet wyników 11. kolejki:
     AZS Jański - Metrotest 1:6 (0:1)
     0:1 - Szewczuk (5.), 0:2 - Szaro (17.), 0:3 - Szewczuk (18.), 0:4 - Szewczuk (24.), 0:5 - Stępień (25.), 0:6 - Stępień (26.), 1:6 - Gomułka (27.).
     Karo - PKS 2:4 (0:2)
     0:1 - Łojek (10.), 0:2 - Zankowicz (10.), 1:2 - Dąbrowski (18.), 1:3 - Zankowicz (23.), 2:3 - Szepietowski (26.), 2:4 - Goryszewski (28.).
     Kromet - Neksus 7:2 (3:2)
     0:1 - Piotrowski (3.), 1:1 - Grzelak (4.), 2:1 - Chodziński (6-sam.), 3:1 - Byzdra (6.), 3:2 - Chodziński (13.), 4:2 - Grzelak (16.), 5:2 - Gilarski (24.), 6:2 - Grzelak (27.), 7:2 - Grzelak (28.).
     Lira - Pujan 5:0 (1:0)
     1:0 - Sielezin (4.), 2:0 - Grubecki (16.), 3:0 - Szafran (20.), 4:0 - Damnic (25.), 5:0- Kurowski (27.).
     East Express - ADI 3:6 (2:3)
     0:1 - Chmielewski (5-sam.), 1:1 - Rentflejsz (8.), 1:2 - Kieźlich (9.), 1:3 - Lisowski (15.), 2:3 - Rentflejsz (15.), 2:4 - Szymański (20.), 3:4 - Lubowiecki (21.), 3:5 - Szymański (22.), 3:6 - Rogowski (28.).
     Wiarus - Specjal II 2:3 (1:1)
     1:0 - gruszka (9.), 1:1 - Wolak (11.), 1:2 - Wolak (16.), 2:2 - Bandurski (19.), 2:3 - Kowzan (28.)
     PKP - Amatorzy 8:3 (2:2)
     0:1 - Włoczkowski (8.), 0:2 - Heida (11.), 1:2 - T. Nowicki (12.), 2:2 - T. Nowicki (13.), 3:2 - T. Nowicki (19.), 4:2 - T. Nowicki (23.), 5:2 - T. Nowicki (26.), 6:2 - Wojciechowski (28.), 7:2 - Dąbrowski (29.), 8:2 - Rypiński (30.), 8:3 - Wulczyński (30.).
     Troll - WSZ 7:4 (4:1)
     1:0 - Ł. Kuliński (8.), 2:0- Sawicki (11.), 3:0 - Gryka (13.), 3:1 - Sobotowicz (14.), 4:1 - Gryka (15.), 4:2 - Dziąbowski (16.), 5:2 - Sawicki (19.), 6:2 - B. Kuliński (21.), 7:2 - Gryka (21.), 7:3 - Siedlecki (26.), 7:4 - Paszkiewicz (29.).