Ligowe potyczki MKS Truso (koszykówka)

Z opóźnieniem wystartowała międzywojewódzka liga koszykówki juniorek. Barw Elbląga broni w niej drużyna MKS Truso prowadzona przez Arkadiusza Majewskiego. Pierwszy ligowy pojedynek z UKS Conradem z Gdańska został przełożony, a po dwóch rozegranych spotkaniach elblążanki mają w dorobku jedną porażkę i sensacyjne zwycięstwo.

Liga rozgrywana jest w systemie czterorundowym, każdy z każdym. Do fazy centralnej awansują cztery najlepsze drużyny w tabeli. MKS Truso ma duże szanse, by taki awans wywalczyć.
     W pierwszym rozegranym na własnym parkiecie meczu z KKS Olsztyn juniorki Truso przegrały 87:93. W drugim, wyjazdowym pojedynku doszło do sensacji, bowiem dziewczyny z Truso ograły w Gdyni ubiegłoroczne finalistki mistrzostw Polski - drużynę VBW GTK Gdynia 83:70 (22:22, 13:14, 25:17 i 23:17). Po dwóch kwartach jednym punktem prowadziły gospodynie, a przełomową okazała się zwycięska dla elblążanek trzecia kwarta meczu. O sukcesie zadecydowała skuteczna obrona i celność rzutowa zawodniczek Truso. Najskuteczniejsze w tym były Aleksandra Majewska (26 pkt.), Marta Meyer (21 pkt.) i Kamila Meuś (16 pkt.). Po dwóch meczach elblążanki zajmują czwarte miejsce w tabeli.
     W niedzielę 29 października o godz. 12 w hali Zespołu Szkół przy ul. Korczaka MKS Truso podejmuje drużynę UKS Siódemka z Sopotu.